Лондон знову на першому місці за заторами. Що до цього призвело і до чого тут велодоріжки?

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт
Фото: PA MEDIA

Минулого року Лондон очолив список міст з найбільшими заторами — за рік мешканці британської столиці провели в заторах 148 годин. Це лише на 1% менше, ніж до пандемії COVID-19. У 2020 році, за даними аналітичної компанії Inrix, Лондон був лише на 16-му місці за кількістю заторів. Такими є дані постачальника даних про дорожній рух з компанії Inrix. 

Операційний директор Inrix Пітер Ліс відмічає, що основною причиною високого місця Лондона в рейтингу заторів було його відносно швидке економічне відновлення після пандемії у порівнянні з іншими містами світу.  

Однак автомобілісти не погоджуються з таким визначенням і вважають причиною заторів велодоріжки, які міська влада почала облаштовувати у 2020 році. Після гучних протестів схеми організації дорожнього руху змінювали, але частина нової велоінфраструктури все ж залишилась. 

З автомобілістами погоджується і Пітер Ліс. “Якість використання доріг залежить від попиту та пропозиції. Якщо попит зростає, але простір на дорозі ділиться з іншими видами транспорту. Якщо проїжджа частина для автомобілів зменшується, це впливає на швидкість і на затори”, — відмічає операційний директор Inrix.

Керівник велосипедної громадської організації Cycling UK Дункан Доллімор заперечує припущення про те, що велосипедні доріжки викликають додаткові затори. 

“Inrix легко сказати, що використання доріг пов’язане з попитом і пропозицією. Але вони не враховують, наскільки ефективно використовується цей дорожній простір. На мосту Блекфрайарс велосипедні доріжки займають 20% дорожнього простору, але ними пересувається 70% людей у годину «пік»”, — відмічає він.

На думку Доллімора Inrix зосереджується лише на дорогах, необхідних для автомобілів, але майже не цікавиться питанням ефективного використання простору.

В цілому по Великобританії цього року водії втрачають в заторах у середньому 73 години. Це на 36 годин більше, ніж у 2020 році, але на 42 години менше, ніж до пандемії коронавірусу. 

Один з керівників компанії “Транспорт для Лондона” Глінн Бартон відмітив, що економіка Лондона відновилась після коронавірусу раніше, ніж у багатьох інших містах світу. На його думку, звіт Inrix показує, що затори в Лондоні нижчі, ніж у 2019 році, а інвестиції в піші та велосипедні переміщення зробили безпечнішим і легшим вибір екологічних способів пересування.

Ми  сповнені рішучості співпрацювати з мером, щоб зробити все можливе, щоб Лондон був зеленішим та менш завантаженим трафіком містом”, — резюмує Бартон.

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 11.01.2022
велоінфраструктурагромадський транспортстала мобільність

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти