Оптимізація світлофорного регулювання

Оптимізація світлофорного регулювання

Оптимізація світлофорного регулювання – це спосіб покращення транспортного, велосипедного, пішохідного руху на одному або декількох вузлах чи навіть коридору з наявним світлофорним регулюванням шляхом оптимізації існуючих фаз для всіх учасників руху на основі розрахунків програмним забезпеченням Lisa+.

Оптимізація світлофорного регулювання дозволяє оцінити запас фаз світлофора та перерозподілити цей час на більш завантажені напрямки транспортного, велосипедного, пішохідного руху.

Для оптимізації світлофорного регулювання необхідно мати інтенсивності всіх учасників дорожнього руху, розподіляючи транспортний потік на класи (легковий, вантажний, громадський транспорт) а також фази існуючого світлофорного регулювання (за наявності). Далі після створення моделі в Lisa+ можна розрахувати найоптимальніший варіант світлофорного регулювання під особливі умови конкретного перетину/коридору.

Модель з оптимізацією світлофорного регулювання необхідно мати майже по кожному вузлу зі світлофорним регулюванням, оскільки моделі допомагають органам місцевого самоврядування ефективно розподіляти навантаженість вузла без значних капіталовкладень та з мінімальним залученням людських ресурсів.

Маючи в розпорядженні моделі оптимізації світлофорного регулювання, будь-яке місто зможе ефективніше використовувати наявні світлофорні об’єкти, за необхідністю корегуючи їх кількість, спланувати розвиток, а також прогнозований попит на окремі перетини для великої частини вулично-дорожньої мережі.

Модель зі світлофорним регулюванням – це імітаційний тестовий полігон, наочний та інтуїтивний майданчик, де можна внести будь-які зміни щодо кількості смуг, навантаження автомобілів та пішоходів, маневрів, та отримати оптимізаційні чи прогнозовані фази світлофорного регулювання.

Основна проблема на більшій частині існуючих світлофорних об’єктах полягає в постійному зростанні автомобілекористування. Звісно, якщо брати глобально, то можна привести аргумент, пов’язаний з тим що збільшення автомобілів буде спостерігатись по всіх напрямах на вузлах. Однак, не варто забувати про забудови новими житловими кварталами, територіями чи комплексами, збільшуючи попит лише на окремі напрямки на вузлах зі світлофорним регулюванням.

Модель світлофорного регулювання також дозволить зменшити або взагалі уникнути кількості ДТП на проблемних вузлах, виявивши помилки або похибки в наявних фазах регулювання.

Кожна модель, кожний сценарій оптимізації світлофорного регулювання допоможе спрогнозувати очікуваний ефект від реалізації: порахувати як зміниться середній час поїздки, середня швидкість на перетині, зменшення протяжності заторів, визначити рівень завантаженості, обслуговування тощо, і тим самим не витрачати значних коштів.

Маючи налагоджену модель зі світлофорним регулюванням з врахуванням реальних інтенсивностей автомобільних та пішохідних потоків, модель можна використовувати безліч разів з метою оптимізації фаз світлофорного регулювання, змінюючи лише певні параметри.

Щоб оптимізувати світлофорне регулювання, зверніться до наших фахівців! Типове технічне завдання на оптимізацію світлофорного регулювання, можна подивитися тут.

Для оптимізації світлофорного регулювання вам/нам знадобиться:
зібрати дані щодо інтенсивностей транспортного ті пішохідних потоків
зібрати дані щодо інтенсивностей транспортного ті пішохідних потоків
створити граф мережі з перетинами розглянутих вулиць зі світлофорним регулюванням із зазначенням кількості смуг руху, дозволених видів транспорту та маневрів, схем організації дорожнього руху, тощо
створити граф мережі з перетинами розглянутих вулиць зі світлофорним регулюванням із зазначенням кількості смуг руху, дозволених видів транспорту та маневрів, схем організації дорожнього руху, тощо
отримати дані про існуючі цикли фаз світлофорного регулювання
отримати дані про існуючі цикли фаз світлофорного регулювання

Все ще маєте питання по оптимізації світлофорного регулювання? Напишіть або зателефонуйте до нас!

Виконані проєкти

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти