Як зменшити викиди CO2 на 700 мільйонів тонн

Поділитися:
Без категоріїДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт

Нові дослідження показали, що в світі можна зменшити майже на 700 мільйонів тонн викидів вуглекислого газу на рік, якщо людство пересяде на велосипеди, як жителі Нідерландів.

Сьогодні четвертина викидів парникових припадає саме автомобілі, при цьому половина саме на легкові автомобілі. За оцінками експертів, до середини століття попит на транспорт у всьому світі зросте втричі.

Фото: Pixabay

Щоб зменшити викиди, уряди та промисловість зробили ставку на електромобілі. Лише у 2021 році продали 6,75 млн електромобілів.

Продажі автомобілів відстежуються та публікуються щороку. Однак досі не було статистики, скільки людей є власниками іншого низьковуглецевого транспорту – велосипеда.

Міжнародна група дослідників наразі зібрала перший глобальний набір даних щодо володіння та використання велосипедів у країнах, починаючи з початку 1960-х років. Для цього дослідники вдалися до статистичного моделювання, щоб заповнити прогалини в даних.

З’ясувалося, що в період з 1962 по 2015 рік світове виробництво велосипедів випереджало виробництво автомобілів. При цьому, майже дві третини з понад 123 мільйонів велосипедів, вироблених у 2015 році, припадало на Китай.

Автори статті в журналі Communications Earth and Environment показали, що володіння велосипедами, як правило, вище в країнах з високим і середнім рівнем доходу, але при цьому відсоток поїздок, що здійснюються на автомобілях, також вищий. 

Це означає, що високий рівень володіння велосипедами не обов’язково означає високий рівень їх використання. 

Серед 60 країн, включених до набору даних, частка використання велосипеда для поїздок становила лише 5%.

У деяких країнах просто не вистачає велосипедів, у той час як в інших країнах з високим рівнем володіння велосипедами, таких як США, велосипед схильні розглядати більше як дозвілля, ніж як вид транспорту.

Жити як в Нідерландах

Дослідження показали, якщо кожна людина проїжджатиме на велосипеді в середньому 1,6 кілометра щодня, то викиди можна зменшити на 414 мільйонів на рік. Це еквівалент річних викидів Великобританії. 

 

Якщо проїжджати велосипедом 2,6 кілометра щодня, то викиди СО2 можна зменшити на 686 мільйонів тонн.

До того ж, ви отримуєте подвійну користь – фізичні навантаження та набагато чистіше повітря. Тому автори дослідження відмічають, що є нагальна потреба сприяти сталому використанню велосипеда через підтримку політики, планування та розвитку інфраструктури.

На думку професора кафедри зелених технологій Університету Південної Данії Ган Лю, велосипеди можуть відіграють важливу роль у майбутньому у зниженні вуглецевого сліду. Однак вирішення таких гігантських завдань вимагає не лише технологічних стратегій. 

“Також необхідно працювати з попитом. Для цього потрібно запропонувати альтернативні моделі мобільності, мобільність на вимогу та спільне використання поїздок, а також зміна виду транспорту. Необхідно закликати людей використовувати для поїздок на короткі відстані автомобіль, а не велосипед”, – пояснює професор.

Рис 1 – Історичний огляд світового виробництва та кількості автомобілів і велосипедів з 1962 по 2015 рік.

a Історія світового виробництва автомобілів і велосипедів з 1962 по 2015 рік, b Частка світового виробництва велосипедів у 1970 та 2015 роках, c Кількість велосипедів з 1962 по 2015 рік, d Кількість автомобілів з 1962 по 2015 рік. Категорія автомобілів включає всі типи чотириколісних приватних транспортних засобів, таких як невеликі легкові автомобілі, позашляховики та легкі вантажівки. 

Коди країн базуються на коді ISO 3166-1 alpha-3. ROW вказує на решту світу.

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 29.09.2022
Автор: doroshmaxym
велосипедмобільністьстала мобільність

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти