Чи є майбутнє у мінімобільності? Пояснюємо

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт
Фото: www.mckinsey.com

Двоколісні варіанти мікромобільності, особливо електросамокати та електричні вантажні велосипеди, стали дуже популярними в багатьох містах світу. Три- та чотириколісні мінімобілі можуть стати наступним трендом.

Говорячи про мікромобільність, ми зазвичай маємо на увазі електричні велосипеди, мопеди та електросамокати. Нещодавно набув популярності інший сегмент мобільності з такими ж вражаючими темпами зростання. Йдеться про три- та чотириколісну мінімобільність. Цей сегмент знаходиться між автомобілями та велосипедами і включає три- або чотириколісні електромобілі (EV), які вміщують від однієї до двох осіб. Зазвичай ці транспортні засоби важать від 100 до 500 кг, а їхня швидкість коливається від 25 до 90 кілометрів на годину.

Завдяки меншим розмірам, мінімобілі дешевші, ніж стандартні електромобілі, займають менше місця та мають більше можливостей для паркування. Це особливо важливо в багатолюдних міських районах.

Серед інших переваг мініавтомобілів:

  • Вони вимагають менше ресурсів і енергії під час виробництва. Це особливо корисно, враховуючи, що деякі ресурси, наприклад компоненти акумулятора, вже є дефіцитом.
  • Вимоги до заряджання для роботи мінімобіля нижчі, ніж для стандартних електромобілів. Це важливо, оскільки багато регіонів, включаючи Європейський Союз, не зможуть виробляти достатньо зеленої енергії на місцевому рівні протягом десятиліть.
  • Мінімобілі підвищують безпеку, оскільки вони зазвичай рухаються повільніше та є більш помітними для пішоходів і велосипедистів.

У порівнянні з різними видами мікромобільності, такими як електросамокати, велосипеди та мопеди, мінімобілі пропонують більшу зручність і комфорт, зокрема можливість сидіти та кращий захист від негоди. Крім того, вони мають збільшений простір для зберігання та розміщення двох пасажирів.

Якщо інтерес до мінімобільності зросте, і якщо регулятори підштовхнуть цей варіант мобільності, розмір ринку може досягти $100 млрд щорічно в Китаї, Європі та Північній Америці до 2030 року. Для розуміння, два нинішні провідні виробники двоколісних електромобілів з 2015 року отримали загальний глобальний дохід у розмірі $300 млрд в цьому сегменті.

Ринок мікромобільності

Щоб краще зрозуміти цей зростаючий ринок, Центр мобільності майбутнього McKinsey опитав 26 000 людей у восьми країнах щодо поглядів на транспортні засоби мінімобільності, включно з готовністю придбати автомобіль цього класу. Опитування також оцінювало, чи може зростання мінімобілів вплинути на рівень володіння автомобілями або змінити переваги у мобільності. Опитування є частиною серії опитувань Mobility Consumer Insights, яка спрямована на вивчення майбутніх тенденцій.

Сьогодні більшість варіантів мінімобільності знаходяться у приватній власності. Райдшеринг найбільш поширений в Європейському Союзі, особливо у Франції. Показники впровадження транспортних засобів мінімобільності найвищі в Китаї, який вже давно є осередком мікромобільності. У Сполучених Штатах транспортні засоби, схожі на машини для гольфу майже завжди є приватною власністю. Їх часто називають сусідськими електромобілями.

Понад 30% респондентів у всьому світі стверджують, що вони ймовірно або дуже ймовірно, розглянуть можливість використання мінімобіля як одного з варіантів пересування в майбутньому, але місцезнаходження респонденту мало значний вплив на відповідь. Найбільше такі транспортні засоби схильні розглядати респонденти з Бразилії та Китаю (понад 50%), за ними йдуть респонденти з Італії, Японії, Південної Кореї та Сполучених Штатів (від 25 до 30%), найнижчий рівень в Австралії та Німеччині (від 15 до 20%).

Таким чином, бажання використовувати мінімобіль найвищий в таких країнах, як Китай з давньою традицією малогабаритних транспортних засобів. Найнижчий він у таких країнах, як Австралія та Німеччина, де популярні великі автомобілі.

Хоча мінімобільність приваблювала багато різних сегментів споживачів, у дослідженні виокремилися певні групи. Наприклад, близько 90% респондентів, які були готові розглянути ці транспортні засоби, проживають у містах і приміських районах, і лише близько 10% проживають у селахі. Ці результати можуть відображати той факт, що міські та приміські жителі, як правило, їздять на коротші відстані, які відповідають діапазону мінімобілів. Вони також можуть віддавати перевагу транспортним засобам, які можуть розміститися на менших паркувальних місцях, ніж традиційні автомобілі.

Більшість респондентів (58%) , які готові розглянути варіант мінімобільності, за доходом, ми виявили, що більшість мають низьку або середню зарплату (менше $50 тис. на рік). Ці респонденти можуть бути більш сприйнятливими до мінімобільності через їх нижчу ціну порівняно з традиційними автомобілями. Відносно низька вартість мінімобільності може збільшити рівень володіння електромобілем серед людей, які інакше могли б придбати традиційні транспортні засоби внутрішнього згоряння, які зазвичай коштують дешевше електромобілів. 

Фото: www.mckinsey.com

Ще цікаві факти з опитування: 

  1. Близько 35% наразі володіють автомобілем преміум-класу; 31% володіє автомобілем у початковому та масовому сегментах.
  2. Понад 60% живуть у домогосподарствах з одним автомобілем, 29% у домогосподарствах з кількома автомобілями та 10% у домогосподарствах без автомобілів. 
  3. Готовність розглянути мінімобіль залежить від вікової групи; він становить 20% для респондентів у віці від 18 до 29 років, 46% для тих, кому від 30 до 49 років, 24% для тих, кому від 50 до 64 років і лише близько 10% для тих, хто віком від 65 років і старше. 
  4. Споживачі, які захоплюються електромобільністю, також частіше розглядають мінімобіль. Власники електромобілів майже вдвічі частіше розглядають можливість покупки мініавтомобіля порівняно з власниками, які не є власниками електромобілів.

Під час дослідження респондентів запитували, чи розглядають вони можливість заміни свого приватного автомобіля на мінімобіль у довгостроковій перспективі. Загалом 35% тих, хто був готовий розглянути мінімобіль, готові піти на цей крок. Більший відсоток (понад 50%) готові придбати мінімобіль і використовувати його на додаток до своїх поточних транспортних засобів. Тобто люди погоджувалися розширити свої поточні варіанти транспортування, а не повну заміну.

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 25.10.2022
громадський транспортмікромобільністьмобільність

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти