500 потягів для Німеччини та Австрії. Stadler отримав найбільший контракт в історії

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт
Фото: Stadler

Шість перевізників в Австрії та Німеччині об’єдналися і уклали контракт на постачання трамвайних потягів із виробником Stadler. Угода передбачає поставку 504 трамваїв. З них замовлення на 246 потягів є фіксованим, його сума складає 1,7 мільярда євро. Інші 258 потягів входять до опціональної частини.

Особливість нових потягів в тому, що вони матимуть змогу пересуватися як по трамвайним коліям, так і по залізниці. Тобто, вони працюватимуть за принципом “трам-трейн”.

До угоди долучилися такі перевізники: Saarbahn, VBK Karlsruhe, AVG Karlsruhe, Schiene Oberösterreich, RSB Zalsburg, Regional-Stadtbahn Neckar-Alb. Кожен з них склав індивідуальний план закупівель з огляду на плани розвитку своєї мережі. Одна частина вагонів замінить старий рухомий склад, інша частина буде використана для запуску нових сполучень.

Контракт є довгостроковим і передбачає першу поставку у липні 2024 року перевізнику Saarbah, який обслуговує лінію трам-трейну у німецькому місті Саарбрюке. Останніми вагони почнуть отримувати пасажири системи Neckar-Alb після 2027-го року. 

Цей контракт є початком довготривалого партнерства між Stadler та проектним консорціумом з шести перевізників. Співпраця передбачає як поставку вагонів, так і їхнє обслуговування на строк до 32 років.

Салон нових вагонів

Об’єднання зусиль партнерів дозволить заощадити до одного мільйона євро на кожному вагоні завдяки масштабуванню. Таким чином, один потяг коштуватиме близько 7 млн євро. 

“Нашою метою було зробити трамвайні поїзди більш економічними, ніж звичайні потяги. Діалог, який ми ведемо в рамках проекту з відомими виробниками залізничних транспортних засобів, показав, що, з одного боку, можлива значна економія для всіх партнерів, а з іншого, що вимоги наших технічних характеристик від виробника можна реально впровадити”, – пояснює керівник проекту Торстен Ерленкеттер з VBK. 

Сторони вже домовилися розробити стандарт вагона, для якого партнери розділяють витрати на розробку та схвалення. Це дозволить суттєво зекономити кошти. Після цього, має бути виготовлено п’ять варіантів відповідно до вимог оператора. Це висота сходинки, кольори, дво- або однокабінна конфігурація та внутрішня компоновка.

Усі вагони будуть трисекційними. Довжина транспортних засобів, кількість дверей, посадка та висота зчеплення, а також конфігурація версій будуть відрізнятися залежно від місця доставки та замовника. 

Усі потяги матимуть певні спільні особливості: вони будуть оснащені системою клімат-контролю для пасажирських салонів і кабіни водія, а також просторі накопичувальні майданчики з двома місцями для інвалідних візків. Крім того,  вони матимуть й інші індивідуальні пристосування. Наприклад, транспортні засоби для AVG будуть мати туалет, а також місця для велосипедів, тоді як Schiene Oberösterreich вибрала стелажі для багажу як додаткову функцію.

Один з варіантів оформлення вагону

Verkehrsbetriebe Karlsruhe відповідає за загальне управління проектом, і після етапу тендеру тепер також координує реалізацію проекту. 

“Ми дуже раді, що в Stadler ми знайшли надійного та досвідченого виробника для цього надзвичайного проекту. Концепція закупівель, подібна до тієї, яку ми впровадили тут, на сьогоднішній день є унікальною в усьому світі. Шістьох операторів об’єднує їхня віра в концепцію трамвайних поїздів, які можуть з’єднати великі міста з відповідними регіонами відповідно до моделі Карлсруе і які можуть швидко доставити людей прямо в центр без необхідності пересідати на поїзд”, – каже Крістіан Хьогльмаєр, технічний керуючий директор Verkehrsbetriebe Karlsruhe. 

В той же час експерти оцінюють, що у середній перспективі варто очікувати закупівлю близько 300 вагонів, а цифра 504 все ж більше відноситься до далекої перспективи й така кількість рухомого складу буде закуплена лише у випадку реалізації усіх планів щодо розширення мереж.

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 19.01.2022
громадський транспортНімеччинастала мобільністьтрамвай

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти