10 антикризових напрямків діяльності для транспортного сектору ЄС. Що це таке?

Поділитися:
Без категоріїДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт
Адіна Валеан. Фото:

23 травня 2022 року Єврокомісія затвердила План дій у надзвичайних ситуаціях для транспортного сектору з метою посилення стійкості транспорту ЄС у періоди кризи. План враховує уроки з пандемії COVID-19, а також бере до уваги виклики, з якими стикається транспортний сектор ЄС з початку військової агресії росії проти України. Обидві кризи серйозно вплинули на транспортування вантажів і мобільність людей, тому в ЄС було запропоновано план протидії негативним наслідкам.

Читати далі

“Ці складні та важкі часи нагадують нам про важливість нашого транспортного сектору та про необхідність працювати над нашою готовністю та стійкістю. Пандемія COVID-19 стала не першою кризою, що вплинула на транспорт. Незаконне вторгнення росії в Україну показує нам, що в майбутньому кризи будуть повторюватися. Тому ми маємо бути готовими”, – заявила комісарка ЄС з питань транспорту Адіна Валеан (Adina Vălean).

Сьогоднішній план дій у надзвичайних ситуаціях створює міцну основу для стійкого до криз, та, як результат, сталого транспортного сектора ЄС. На думку Валеан, цей план стане ключовим драйвером транспортної стійкості, оскільки багато з його інструментів уже виявилися необхідними для підтримки України, зокрема, EU-Ukraine Solidarity Lanes. За три місяці Україна планує експортувати 20 млн тонн, використовуючи інфраструктуру країн Європи.

Затверджений план передбачає 10 кроків, які мають допомогти ЄС та його державам-членам запровадити відповідні антикризові заходи. Ось вони:

  1. Адаптація транспортного законодавства ЄС до кризових ситуацій.
  2. Забезпечення належної підтримки транспортному сектору.
  3. Забезпечення вільного переміщення товарів, послуг і людей.
  4. Управління потоками біженців та тих, хто повертається додому, а також працівників сектору логістики.
  5. Забезпечення мінімізації дублювання мережі та захист пасажирів.
  6. Обмін транспортною інформацією.
  7. Посилення координації транспортної політики.
  8. Посилення кібербезпеки.
  9. Тестування транспортної непередбаченості.
  10. Співпраця з міжнародними партнерами.

Одним із ключових уроків пандемії є важливість координації заходів реагування на кризу. Це робиться для того, щоб уникнути ситуацій, коли вантажівки, їхні водії та товари першої необхідності застрягли на кордонах, як це спостерігалося в перші дні пандемії.

План дій у надзвичайних ситуаціях для транспорту запроваджує головні принципи, які забезпечують пропорційність, прозорість, недискримінаційність заходів з реагування на кризи, які мають забезпечити функціонування ринку належним чином.

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 03.06.2022
mobilityЄвросоюзмобільність

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти