Як вантажні велосипеди пришвидшують доставку і зменшують рівень забруднення

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт
Електричний вантажний велосипед доставляє квіти у південному Лондоні
Електричний вантажний велосипед доставляє квіти у південному Лондоні. Фотографія: Гілл Аллен/Рекс/Shutterstock

Кількість доставок товарів в останні роки зростає. Це стало результатом покупок в Інтернеті та пандемії коронавірусу. В таких умовах різко зросло використання електровелосипедів для доставки. Згідно з дослідженнями, у центрі міста велосипеди доставляють посилки на 60% швидше, ніж вантажівки. Велосипеди доставляли 10 посилок на годину, у той час, як вантажівки лише 6.

Вантажівки зазвичай швидше рухаються на вільних ділянках вулиць, ніж вантажні велосипеди, але затори та пошук парковок, в загальному збільшують час доставки. Вантажні велосипеди є більш маневреними, адже можуть об’їжджати затори, рухатись вулицями, де проводяться ярмарки або перекритий проїзд для моторизованого транспорту.

Використання велосипедів сприяє  скороченню викидів вуглецю на 90% у порівнянні з дизельними вантажівками та на третину у порівнянні з електричними. Результатом стало зменшення забруднення повітря.

У дослідженні використовувались GPS дані пересувань вантажних велосипедів фірми Pedal Me, які працюють в радіусі дев’яти миль (14,5 км) від центру Лондона. Дослідники порівняли доставку для 100 випадково вибраних днів по сезонах з маршрутами, якими рухались вантажівки, що доставляли посилки клієнтам. Вони виявили, що вантажні велосипеди заощадили майже 4 тони CO2 за цей період.

Викиди вуглецю від транспортних засобів ледве скоротилися за останнє десятиліття і становлять значну проблему для Великобританії у досягненні її цілей щодо боротьби з кліматичною кризою. Нещодавно уряд оголосив про збільшення фінансування на 30% на інфраструктуру для велосипедистів та пішоходів.

Згідно з дослідженнями, 51% усіх поїздок у містах на вантажівках можна замінити вантажним велосипедом. Ерсілія Верліньєрі з Active Travel Academy Вестмінстерського університету відмічає, що використання велосипедів призведе не лише до зменшення викидів, а й забезпечить ефективну, швидку та надійну систему міських вантажних перевезень з невеликою кількістю ДТП.

Гірра Хан Адегу із кліматичної благодійної організації Possible відмічає, що кількість доставок різко зросла через пандемію коронавірусу. Вона висловлює сподівання, що ця тенденція збережеться, а кількість вантажних велосипедів для доставки буде лише зростати.

Ці переваги характерні не тільки для Лондона, а й для Європи. 100 000 вантажних велосипедів за період з 2018 по 2020 роки щомісячно економили таку саму кількість CO2, яка виділяється при перельотах близько 24 000 людей з Лондона до Нью-Йорка і назад.

Інші дослідження показало, що при невеликих відстанях доставки та розмірах посилок вантажні велосипеди більш економічно вигідні, ніж вантажівки.

Електричні вантажівки стають все більш поширеними, але все ще складають не значну кількість, 96% вантажівок у 2019 році були дизельними. Вантажівки також були учасниками одного з трьох смертельних дорожньо транспортних пригод  у Лондоні в період з 2015 по 2017 рік.

“Коли ми востаннє вивчали використання вантажівок, то виявили, що, хоча електричні вантажівки для доставки складали лише невелику частину парку, вони долали непропорційно велику кількість миль. Хоча підприємства керуються економічними міркуваннями, їх все частіше змушують звітувати про екологічні показники і безпеку. Вантажні велосипеди стануть відмінною підмогою для компаній, що бажають провезти свої товари по переповнених вулицях міст, і допоможуть усім нам дихати легше”, – резюмує директор RAC Foundation Стів  Гудінг.

Джерело – https://www.theguardian.com/world/2021/aug/05/cargo-bikes-deliver-faster-and-cleaner-than-vans-study-finds 

Максим Дорош спеціально для “Про мобільність”

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 29.09.2021
доставкаелектричний транспортстала мобільність

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти