Власне авто або 1100 євро кожного року?

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт
Фото: Unsplash

Порожні вулиці, якими вони були під час пандемії, в майбутньому могли б більше використовувати пішоходи, велосипедисти та громадський транспорт.

Перехід до сталої міської мобільності якось не прогресує, кількість автомобілів на вулицях збільшується, не зважаючи на обіцянки політиків зробити міста вільнішими від автомобілів. Щодня жителі Берліна застряють у заторах, люди втрачають час та здоров’я, а клімат продовжує змінюватися.

Саме тому берлінська ініціатива «Зміна міст» зацікавилася, чи є спосіб змусити людей добровільно відмовитися від власного автомобіля? Їхня ідея: преміювати!

Премія може бути призначена як винагорода для всіх, хто активно та постійно робить внесок у «чисті дороги». Тож якщо у вас немає автівки і ви віддаєте перевагу ходити пішки, їздити на велосипеді, поїзді (трамваї),  автобусі або скористатися пропозиціями каршерінгу, ви повинні отримувати 1100 євро на рік, адже саме стільки коштує річний проїзний на BVG (головний пасажирський перевізник Берліна).

Крім того,  перерозподіл переміщень у місті на користь пішоходів та велосипедистів має на меті створити подальші стимули для екологічно чистої мобільності.

Активісти підрахували, що таким чином щороку кількість автомобілів на вулиць Берліна зменшуватиметься на 60 000 приватних автомобілів. Загальний бюджет премії: 1 млн. євро, який може бути отриманий від квоти на вартість викидів CO2.

“Це повертає людям життєвий простір, що є справжньою доданою вартістю”, – говорить містобудівник та співініціатор Тім Леманн із ZEIT.

За даними Федерального агентства бажаною метою є зменшення рівня автомобілізації в 4 рази – до 150 зареєстрованих автомобілів на 1000 жителів. Сьогодні у Німеччині припадає 580 автомобілів на 1000 жителів.

Сьогодні у Берліні зареєстровано близько 1,2 мільйона транспортних засобів. Дослідник дорожнього руху Андреас Кні припускає, що приблизно половина власників можуть обійтися без своєї автівки в повсякденному житті. “Фінансовий стимул змушує багатьох людей замислюватися над тим – навіщо вони володіють автомобілем. Ті, хто їздять на автомобілях, звикли до іншої якості послуг”, – каже дослідник дорожнього руху. Щоб замінити її, місцевий громадський транспорт повинен бути значно кращим.

Це включає можливості для поїздок від дверей до дверей. Вибіркових пропозицій щодо спільних проїздок, таких як Berlkönig, Clever Shuttle або Moia, є недостатньо. Міста повинні запропонувати щось ще.

“Мобільність повинна бути простою, нескладною та інтуїтивно зрозумілою у використанні”, – говорить Кні. Поки потрібно дивитися на розклад, перехід з власного автомобіля на громадський транспорт для багатьох людей немислимий.

Знижки на поїздки на автомобілях також доведеться зменшити, щоб зробити громадський транспорт більш конкурентоспроможним. Сюди входили грошові витрати на проїзд, пільги на дизельне паливо та вигідне оподаткування службових автомобілів.

Дмитро Беспалов для “Про мобільність” за матеріалами Berliner Kurier.

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 19.07.2021
автомобілізмБерлінстала мобільність

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти