В Дубаї створили найбільш технологічний в світі ІТС центр

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт

До 2023 року всі дороги Дубаю будуть контролюватися Інтелектуальними транспортними системами (ITС), повідомили в Управлінні доріг та транспорту (RTA).

В інтерв’ю Салех Аль Марзукі, директор Департаменту інтелектуального управління дорожнім рухом, заявив, що нещодавній запуск Центру ІТС в Аль-Барші розширив охоплення систем моніторингу руху, що працюють на основі штучного інтелекту (ШІ), з 11 до 60% дорожньої мережі в еміраті.

“Наша мета полягає в тому, щоб охопити всю дорожню мережу Дубая до 2023 року. У такому швидкозростаючому місті, як Дубай, технологічна система зв’язку буде майбутнім управління дорожнім рухом”, – сказав Аль Марзукі. “ITС допоможе нам надавати інформацію про поїздки в реальному часі, а також робити прогнози та пропонувати варіанти для вирішення проблем дорожнього руху”.

Всередині центру ІТС в Дубаї

Всередині Центру ІТС

Центр ІТС вартістю 590 мільйонів дирхамів (160,6 млн доларів), розташований в Аль-Баршев, був відкритий в листопаді 2020 року.

Серцем цього складного центру управління рухом є вузол під назвою I-Traffic, що підключений до численних пристроїв, які відстежують рух, номера автомобілів, швидкість і погоду.

“Зібрані дані відправляються в центральний вузол, який аналізує їх для складання плану дій або відправки повідомлень водіям”, – сказав Аль Марзукі.

Всього на різних дорогах встановлено 245 камер спостереження, які підключені до ITS. Крім того, встановлено 235 пристроїв для моніторингу ДТП і підрахунку транспортних засобів. Це на додаток до 115 пристроїв для обчислення часу в дорозі та швидкості руху, а також 17 інформаційних систем, які надають інформацію про погоду, в тому числі про дощ і погану видимість через тумани.

“Наприклад, використовуючи дані, зібрані за допомогою цих пристроїв, ми можемо допомогти спланувати рух в місті на час великих заходів або в особливі дні, такі як Новий рік, і полегшити питання мобільності”, – сказав чиновник.

Силові лінії і волоконно-оптична мережа зв’язку протяжністю до 820 км також підключені до центрального вузла передачі даних.

“Одним з важливих аспектів ITС є реконструкція і установка 112 табло з динамічними повідомленнями на дорогах Дубая. Завдяки цьому ми миттєво передаємо водіям інформацію про дорожньо-транспортні пригоди, затори і погодні умови”, – сказав Аль Марзукі.

За його словами, багато з цих пристроїв розміщені в безпосередній близькості від доріг, що ведуть до майданчика Dubai Expo, щоб ефективно управляти рухом, коли буде приплив туристів на мега-виставку.

ІТС центр в Дубаї, вхід в комплекс

Дві зміни

У центрі будівлі розташований високотехнологічний центр управління, оснащений десятками мега-екранів, звідки можна спостерігати неперервний міський рух. Диспетчерська розділена на три зони: Нова зона Дубая, яка охоплює виставковий майданчик і околиці; зона Бур Дубай і зона Дейра.

Команда складається з 20 операторів, супервайзерів та інженерів, які в дві зміни стежать за екранами і датчиками на предмет наявності вузьких місць, аварій та інших проблем, пов’язаних з дорожнім рухом.

“Наш день починається і закінчується моніторингом руху на дорогах. Якщо спостерігається незвичне уповільнення руху, оператор надішле попередження після перевірки ситуації через камери відеоспостереження або після повідомлення поліції”, – сказав один з інженерів, які обслуговують ІТС в центрі.

“Ми також пропонуємо план реагування, який буде включати розміщення повідомлення на електронних табло, встановлених на дорогах, або зміну сигналів світлофорів для зменшення заторів”.

Аль Марзукі сказав, що RTA навчила 60 еміратців всім оперативним аспектам системи управління рухом на базі штучного інтелекту, щоб вони були технологічно самодостатніми.

“У нас також є група з надзвичайних ситуацій, яка координує свої дії з іншими департаментами RTA і поліцією Дубая, щоб забезпечити безперебійну мобільність в місті і ефективне управління дорожнім рухом”, – сказав чиновник.

Джерело: https://amp-khaleejtimes-com.cdn.ampproject.org/c/s/amp.khaleejtimes.com/news/transport/exclusive-inside-centre-that-monitors-dubai-traffic-247

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 22.12.2020
ІТС

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти