У Глазго презентували нову стратегію безпеки. Що вона передбачає

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт

За останнє десятиліття безпека дорожнього руху Глазго неухильно підвищувалася. Однак в 2019 році в результаті дорожньо-транспортних пригод 9 людей загинули і 160 отримали серйозні травми. Тому в Глазго розробили стратегію, метою якої  звести кількість смертей на дорогах до нуля до 2030 року.

Найпоширенішою причиною зіткнень є неуважність водіїв та пішоходів. Водночас найчастіше жертвами ДТП стать пасажири автомобілів, а також пішоходи.

Нова стратегія безпеки покликана мінімізувати ймовірність зіткнень, а також зменшити наслідки таких подій, якщо вони все ж відбулися.

У новій стратегії безпеки дорожнього руху для міста визначено низку заходів. Серед них:

  • покращення інженерного забезпечення безпеки дорожнього руху
  • забезпечення дотримання правил дорожнього руху
  • запровадження камер спостереження в ключових місцях
  • ініціативи щодо підвищення безпеки дорожнього руху поблизу шкіл,
  • освітні проєкти, програми навчання велосипедистів і кампанії з безпеки дорожнього руху.

Координаторка з питань сталого розвитку Анна Річардсон вважає, що підвищення безпеки на вулицях має супроводжуватися переходом до використання більш екологічних видів транспорту. Загальноміське обмеження швидкості 30 км/год буде головним інструментом для забезпечення такого переходу і розвитку районів з низьким рівнем інтенсивності.

“ДТП мають значний вплив на їхніх жертв та на комунальні служби. Однак вони також стримують інших людей від піших прогулянок, їзди на велосипеді або проведення часу на свіжому повітрі. Для створення більш здорових і активних спільнот необхідно, щоб вулиці були призначені для людей, а не для транспорту. Зниження швидкості руху до 30 км/год відкриває можливості для людей частіше ходити пішки і їздити на велосипеді. Це покращує навколишнє середовище, в яку ми всі живемо”, – відмітила Річардсон.

Новий план забезпечення безпеки дорожнього руху представили на з навколишнього середовища, сталого розвитку та скорочення викидів вуглецю. Стратегію розробляли в партнерстві з поліцією Шотландії і пожежно-рятувальною службою Шотландії.

У плані вказано, що 92% зіткнень відбувається в межах обмеження 50 км/год, 73% зіткнень відбувається в гарну погоду і 18% в дощ, 70% зіткнень відбувається в світлий час доби і 30% в темний, 31% зіткнень відбувається за участю пішоходів і 63% зіткнень відбувається на перехрестях (різних типів). 70% жертв серед велосипедистів відбулися на перехресті, а 86% за участю автомобіля.

Сьогодні в Глазго діють 82 зони зі швидкістю 30 км/год, що охоплюють 288 км доріг, включаючи центр міста. Аналіз бази даних поліції показує, що з моменту введення цих зон число жертв в них скоротилася на 31%.

З повною версією плану можна ознайомитись за писанням – https://www.glasgow.gov.uk/councillorsandcommittees/submissiondocuments.asp?submissionid=101742

Максим Дорош спеціально для “Про мобільність”

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 20.10.2021
безпека дорожнього рухумобільністьстала мобільність

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти