Трамвайний ренесанс. Як Берлін розвиває трамвайну мережу

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт

Під час “холодної війни” мур поділив Берлін на дві частини, кожна з яких розвивалася окремо одна від одної. Це відобразилося і на транспорті. Якщо в західній частині міста вирішили відмовитись від трамвая на користь метрополітену, то в східній частині Берліна трамвай продовжував виконувати свою роль у міських перевезеннях. Через це сьогодні трамвай покриває лише половину міста.

Трамвайна мережа на фоні колишніх меж міста

Після падіння муру та об’єднання міста перед міською владою Берліна постало завдання з відновлення міської інфраструктури. Починаючи з 1990-го року почали поступово відкриватися відновлені лінії метро та міської електрички. А у 1995 році запрацювала перша трамвайна лінія зі східної в західну частину міста.

На сьогоднішній день Берлін має 15 машрутів міської електрички та 9 гілок метрополітену, які охоплюють місто й агломерацію. Ці 24 лінії зшивають місто та покривають усі густонаселені райони. 

Однак трамвайна мережа розвивалась не так бурхливо і досі залишається переважно у східній частині Берліну. Але міста є великі плани щодо її розвитку. Вони почали уже втілюються в життя. 

Наприкінці жовтня відкрили нову трамвайну лінію, яка з’єднала ділянку між станціями S-bahn Schöneweide та Adlershof. Її поява є важливою, тому що територія навколо активно розвивається й там уже заселено район на 8 тисяч жителів. На півночі лінія продовжила маршрут М17, з півдня – 63 та 61.

Нова лінія на карті та схема маршрутів

Лінія має довжину 2,7 км та 5 нових зупинок. Загальна вартість будівництва склала 40 млн євро. Проектувати лінію почали у 2015 році, будівництво стартувало навесні 2020-го і тривало півтора року.

Зупинки та вся інфраструктура лінії виглядають дуже лаконічно, але водночас задовольняють усі вимоги до сучасного трамвая: 

  • колія пролягає виділеним полотном, 90% відсотків якого засіяно газоном,
  • зупинки мають платформи та є повністю інклюзивними,
  • конструкція рейок передбачає мінімальний шум.

Найближчими роками заплановано ще декілька розширень мережі. Зокрема, продовження лінії від Центрального вокзалу далі вглиб західної частини міста. 11 серпня цього року вже стартували роботи з її будівництва.У планах – побудова радіальної лінії на південний захід та створення ряду інших продовжень та з’єднань.

Офіційні плани будівництва нових ліній

Також у місті є окремий громадський рух, який послідовно відстоює необхідність ще більш масштабної експансії трамваю. Вона передбачає будівництво мережі колій у всьому місті аналогічно до його східних районів.

Втім, навіть за реалізації найбільш консервативного сценарію на Західний Берлін очікує справжній трамвайний ренесанс. Сподіваємось, що трамвайний бум з Берліну перейде й на Київ, і гасло “Київ – новий Берлін” виправдає себе в цьому аспекті.

Лев Іванець спеціально для “Про мобільність”

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 09.11.2021
Берлінгромадський транспортмобільністьтрамвай

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти