Чи спрацює обмін старих авто на е-велосипеди у Франції – досвід попередників

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт

15 квітня 2021 року у Франції на законодавчому рівні ухвалили програму, яка пропонує мешканцям здати авто з застарілим двигуном внутрішнього згорання на брухт і отримати грант в 2,500 євро на придбання електровелосипеду натомість.

Все це, як і попередні маштабні заходи останнього року, робиться для досягнення цілі в зменшення викидів на 40% до 2030 року (в порівнянні з показниками 1990). Тут варто згадати, що з початку локдауну у Франції виділили 20 мільйонів на стратегію, що дозволила б заохотити людей більше використовувати велосипед. Вже в травні цю суму збільшили до 60 мільйонів. Така стратегія включала, зокрема, і виділення охочим по 50 євро на технічне обслуговування велосипедів, збільшення місць для їх паркування та розширення інфраструктури.

У світлі свіжої новини представники французької федерації велосипедистів стверджують, що такий рішучий крок зробить Францію першою країною у світі, що застосовує такий підхід до зменшення кількості авто на вулицях. “Вперше визнано, що вирішення – не робити авто екологічнішими, а радше зменшувати їх кількість” – запевняє президент федерації, Олівер Шнейдер…

Але все не так однозначно!

…Бо от щодо першості вони помиляються. Адже в 2020 році схожий проєкт вже було реалізовано у Литві. Тільки там за такий обмін видавали трохи меншу суму€1,000 – і мали дещо ширший спектр того, на що це можна поміняти: крім е-велосипедів дозволялось придбати звичайні велосипеди, е-самокати, е-мопеди або ж навіть поїздки на громадському транспорті.

Стартувала програма влітку 2020 з бюджетом 8 мільйонів євро; і до початку листопада нею скористалось 8518 осіб (відтак в середині жовтня довелось виділяти додаткові 3 млн).

Згідно з даними LRT, найбільш популярною опцією виявилось придбання електросамокатів. Разом на їх покупку та на придбання велосипедів витратили 4,95 млн євро. На електровелосипеди пішло 269 тисяч євро, на електромопеди та молоцикли – 136 тисяч євро, а на квитки для громадського транспорту – лише 49,5 тисяч євро.

Як бачимо, придбання електровелосипедів в цьому випадку було не найбільш популярним рішенням. А на опцію громадського транспорту розмінювались і зовсім одиниці.

Проте сама по собі програма отримала і долю критики, адже локальні фінансисти зазначають, що така кількість кейсів – це лише крапля в океані (наприклад, це лише 1,5% від усіх мешканців Вільнюса, згідно з офіційної статистики). Втім, океан і починається з крапель – тож принаймні напрямок задано. Одним з результатів проєкту вважається демонстрація того, що люди готові до подібних змін.

Тож сподіваємось, у Франції з їх все-таки не першою, але не менш проривною ініціативою вдасться досягти своєї мети, тим паче попередня підготовка вже була проведена, і інфраструктура готова до потенційних наслідків таких інновацій.

Підготувала: Оксана Мирошниченко

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 16.04.2021

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/up300079/pro-mobility.org/www/wp-content/themes/promobilnist/single.php on line 90

1 комментар(і/ів):

  • victorpolyanko

    19.08.2021 о 11:08

    Цікава новина і можливість для відкриття магазину електровелосипедів. Просто проїхатися по селах і скупити за безцінь старі неробочі автівки, за які безкоштовно отримати новенькі електровелосипеди)))

    Відповіcти
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти