1 євро за день: Лейпциг починає впровадження річного квитка на громадський транспорт за 365 євро

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт

Місто Лейпциг нарешті оголосило старт поступового введення в обіг річного квитка вартістю в 365 євро на проїзд громадським транспортом міста. Ця можливість активно обговорювалась протягом останніх років, зокрема була одним із головних питань на виборах мера міста в минулому році.

Запуск річного абонементу за 365 євро почнеться з 1 серпня 2021, проте не для всіх.

Найбільш густонаселене місто регіону Саксонія почне вводити річний квиток на послуги громадського транспорту міста за 365 євро з серпня 2021 року. 21 квітня Лейпцизька міська рада прийняла рішення, що з 1 серпня кожного, хто має пільговий Лейпцизький проїзний (картка для проїзду, якою користуються мешканці з низьким доходом), може придбати такий річний квиток за 365 євро, відтак отримати безлімітне пересування мережею громадського транспорту протягом року лише за 1 євро на день.

Наступний етап планують на 1 січня 2022 року – тоді можливість придбати такий квиток з’явиться у молоді (віком до 27 років). Загалом, пілотний етап впровадження річного квитка за 365 євро триватиме рік, і фінансуватиметься Федеральним міністерством транспорту. Після закінчення випробувального терміну буде прийнято рішення про те, чи стане такий квиток доступним постійно.

Такий квиток – давня історія

Вперше річний абонемент за 365 євро на проїзд мережею громадського транспорту запровадили у Відні (Австрія) в 2012 році – зменшивши вартість річного абонемента з 449 євро на рік. Такий хід, як не дивно, збільшив виторг з 321 000 у 2011 році до 822 000 у 2018 році. Якщо додати до цього дітей та студентів (що мають можливість придбати квитки дешевше) – близько 1,1 мільйона віденців з 1,9 мільйона мешканців міста зараз мають довгострокові проїзні.

З того часу “Віденська модель” слугувала прикладом для багатьох великих європейських міст. Так, в 2019 мер Берліна, Майкл Мюллер, стверджував в інтерв’ю що має намір “крок за кроком” відтворити віденську модель абонементу “євро на день”. Щоправда, з огляду на те, що зараз вартість річного абонементу для Берліна починається з 728 євро, не дивно, що місто поки не поспішає реалізовувати такі наміри.  

В Лепцизькій міські раді про цей квиток також розмовляють досить давно – однак через епідемію коронавірусу та, як наслідок, дефіцит фінансових ресурсів, зокрема через різке падіння доходів від громадського транспорту, до більш широкого впровадження річного квитка за 365 євро ще далеко. “Я хотів більшого, ніж ці перші кроки, які ми реалізовуємо сьогодні”, – розповідає мер міста Бурхард Юнг.

Юнг пояснив, що річний квиток “євро на день” – скоріше соціально-політичний захід, поєднаний з екологічною політикою міста. Перша хвиля експерименту торкнеться близько 55 000 людей з низькими доходами, що наразі мають Лейпцизький проїзний – зараз вони сплачують близько 35 євро за місячний абонемент. Але краще відчувається різниця, якщо зазначити, що звичайні пасажири Лейпцизького громадського транспорту сплачують за денний абонемент на проїзд від 4,5 до 8 євро – або ж майже 2 євро за одну поїздку центром міста.

Джерела:

https://www.iamexpat.de/expat-info/german-expat-news/city-leipzig-gradually-introduce-365-euro-ticket-august

https://cities-today.com/leipzig-to-introduce-e1-a-day-public-transport/

Підготували: Володимир Тарасюк, Оксана Мирошниченко

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 14.05.2021

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/up300079/pro-mobility.org/www/wp-content/themes/promobilnist/single.php on line 90

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти