10 принципів спільної мобільності міст, зручних для життя

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт

Сталі, інклюзивні, процвітаючі міста залежать від транспорту, який полегшує безпечне, ефективне та екологічне переміщення людей і товарів, а також забезпечує доступну, здорову та інтегровану мобільність для всіх людей.

Темпи розвитку інновацій у сфері транспортних послуг пришвидшуються та наповнюються різними можливостями. Водночас міські вулиці є обмеженим і дефіцитним ресурсом. Зазначені принципи розроблені робочою групою міжнародних неурядових організацій і покликані спрямовувати тих, хто приймає рішення в містах, та інші зацікавлені сторони до досягнення найкращих результатів для всіх містян.

1. МИ ПЛАНУЄМО НАШІ МІСТА РАЗОМ З ЇХ МОБІЛЬНІСТЮ. 

Підходи до розбудови наших міст визначають потреби в мобільності та методи їх задоволення. Девелопмент, містобудівне проєктування та публічні простори, правила забудови та зонування, вимоги до паркування та інші політики землекористування повинні стимулювати утворення компактних, доступних, придатних для життя сталих міст.

2. МИ НАДАЄМО ЛЮДЯМ ПРІОРИТЕТ НАД ТРАНСПОРТНИМИ ЗАСОБАМИ.

Мобільність людей, а не транспортних засобів, повинна бути в центрі планування та прийняття рішень. Міста мають надавати пріоритет пішим переміщенням, поїздкам на велосипеді, громадському транспорті та іншим ефективним засобам спільної мобільності, а також сполученням між ними. Міста повинні відраджувати від використання приватних автомобілів, таксі для одного пасажира та інших крупних транспортних засобів, що перевозять одну людину.

 3. МИ ЗАОХОЧУЄМО СПІЛЬНЕ ТА ЕФЕКТИВНЕ ВИКОРИСТАННЯ ТРАНСПОРТУ, ДОРІГ, УЗБІЧ ТА ЗЕМЛІ. 

Планування транспорту і землекористування та політика повинні звести до мінімуму кількість місця на вулиці та для паркування на людину, та максималізувати використання кожного транспортного засобу. Ми не заохочуємо надмірне будівництво, завеликі транспортні засоби та інфраструктуру, а також надлишкову пропозицію паркомісць.

4. МИ ЗАЛУЧАЄМО УСІ ЗАЦІКАВЛЕНІ СТОРОНИ. 

Мешканці, працівники, власники бізнесу та інші зацікавлені сторони можуть відчувати прямий вплив на своє життя, інвестиції та економічний добробут від заходів, що відбуваються для переходу до спільних, безвикидних, та навіть повністю автономних транспортних засобів. Ми зобов’язуємось активно залучати усі зацікавлені сторони до процесу прийняття рішень та підтримувати їх під час цих змін.

5. МИ СПРИЯЄМО СПРАВЕДЛИВОСТІ. 

Фізичний, цифровий та фінансовий доступ до спільних транспортних послуг є цінним суспільним благом та потребує продуманого планування, щоб переконатись, що ці послуги доступні та досяжні для всіх користувачів, незалежно від віку, статі, раси, етнічної приналежності, рівня доходу, фізіологічних обмежень та інших можливостей чи особливостей.

6. МИ ПРЯМУЄМО У МАЙБУТНЄ З НУЛЬОВИМИ ВИКИДАМИ ТА ВІДНОВЛЮВАНОЮ ЕНЕРГЕТИКОЮ. 

Громадський транспорт та інші транспортні засоби спільного користування пришвидшать перехід до нульового забруднення середовища від транспорту. Електричні транспортні засоби в кінцевому випадку мають використовувати відновлювані джерела енергії, щоб максимізувати користь для клімату та якості повітря.

 7. МИ ПІДТРИМУЄМО СПРАВЕДЛИВІ ТАРИФИ ДЛЯ УСІХ РЕЖИМІВ ПЕРЕСУВАННЯ. 

Кожен транспортний засіб і режим пересування мають сплатити справедливу частину за користування вулицями, за затори, забруднення та використання узбіч. Справедливий тариф має враховувати експлуатаційні, технічні та соціальні витрати.

 8. МИ ПРАГНЕМО ОТРИМАТИ ЗАГАЛЬНУ КОРИСТЬ ЧЕРЕЗ ВІДКРИТІ ДАНІ. 

Інфраструктура даних, яка лежить в основі спільних транспортних послуг, повинна заохочувати взаємодію, конкуренцію та інновації, одночасно забезпечуючи конфіденційність, безпеку та відповідальність.

 9. МИ ПРАЦЮЄМО НАД ІНТЕГРАЦІЄЮ ТА НАЛАГОДЖЕНИМ СПОЛУЧЕННЯМ. 

Усі транспортні послуги мають бути інтегровані в спільну систему та ретельно сплановані для всіх операторів, регіонів та видів транспорту. Необхідно сприяти безперешкодним поїздкам за допомогою фізичної зв’язності маршрутів, сумісних платежів та об’єднаної інформаційної системи. Також варто скористатись кожною нагодою що дозволить людям та транспорту під’єднуватись до бездротових мереж.

 10. МИ ПІДТРИМУЄМО ПОЗИЦІЮ, ЩО АВТОНОМНІ ТРАНСПОРТНІ ЗАСОБИ У ЩІЛЬНИХ МІСЬКИХ РАЙОНАХ МАЮТЬ ЕКСПЛУАТУВАТИСЬ ЛИШЕ СПІЛЬНИМИ АВТОПАРКАМИ. 

Через високий трансформаційний потенціал технології автономних транспортних засобів надзвичайно важливо, щоб усі ці транспортні засоби були частиною спільного парку, мали якісне управління і характеризувались нульовими екологічними викидами. Спільні автопарки можуть забезпечити кращий доступ для всіх, максимізувати ефективність для громадської безпеки та зменшення викидів, впевнитись, що керування технічним обслуговуванням і оновлення програмного забезпечення здійснюється професіоналами та актуалізувати обіцянки щодо скорочення кількості транспортних засобів, місць для паркування та обсягів заторів водночас з ширшими заходами щодо зменшення використання особистих автомобілів у щільних міських районах. Детальніше почитати чому – можна тут.

ПІДПИСАНТИ

Спільні принципи мобільності для придатних для життя міст були представлені на Всесвітньому фестивалі Ecomobility 2017 в Гаосюні, Тайвань, де були враховані в Гаосюнській стратегії ICLEI про майбутнє міської мобільності .

Ми* закликаємо всі зацікавлені сторони – міста, неурядові організації, наукові установи та компанії – творчо підходити до використання цих принципів у вашому місті. Ми раді почути від Вас ідеї щодо того, як ваша установа може підтримати ці починання та як ми можемо допомогти вам у втіленні цих принциів.

Будь ласка, приєднуйтесь до руху!!!

* Ми – підписанти та учасники руху Shared Mobility Principles for Livable Cities

Джерело: https://www.sharedmobilityprinciples.org/

Переклад та адаптація – Володимир Тарасюк, Оксана Мирошниченко

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 01.03.2021

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/up300079/pro-mobility.org/www/wp-content/themes/promobilnist/single.php on line 90

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти