Не можемо оминути увагою один з наших улюблених проєктів з досить довгою історією – якщо вже це питання актуалізувалось. Актуалізувалось тим, що, згідно з повідомленням Макса Нефьодова, через проблеми з заявкою від КМДА, Київ зараз може втратити можливість реалізувати цілих два проєкти швидкісного сполучення
Так склалось, що з його долею ми перетинаємось вже п’ять років: ще з часів тестування різних сценаріїв оптимізації громадського транспорту в «далеких» 2015-2016 роках, в наслідок якої було виявлено, що ця ідея значно розвантажує інші маршрути та поліпшує сполучення (детальніше – в звіті).

З того часу про проєкт періодично згадували в пресі, а напочатку 2018 ми робили розрахунки для перших спроб ТЕО. В 2019 долучались вже для оцінки соціально-економічного ефекту від проєкту, зокрема спілкувались з різними зацікавленими сторонами: тими, хто живе на Борщагівці та Відрадному; тими хто живе чи працює вздовж пропонованої лінії подовження, тощо. Про це можна почитати в офіційній документації проєкту, розробленій для заявки на кредит WB.
Отож, з досвіду нашої роботи можемо сказати наступне:
1️. Звісно, цей проєкт важливий передусім для мешканців Борщагівки та Відрадного. Це більше 200 тисяч населення не враховуючи тих, хто живе за кільцевою. Проте не лише для них.
2️. Від цього проєкту виграють користувачі метрополітену. Особливо ті, хто використовує червону гілку чи станції пересадок. Згідно з попередніми розрахунками, хоч в порівнянні з базовим прогнозом на 2025 рік сам сумарний пасажиропотік на метро не сильно зменшиться, проте будь-який зі сценаріїв, які ми розглядали в 2018 році, призводить до зменшення навантаження пересадочних вузлів всередині метрополітену від 15 до 30%. Так само на 15-18% розвантажуються станції Вокзальна та Політехнічний інститут. Чому? Бо подовження швидкісного трамваю дає пряме сполучення з зеленою та синьою гілкою метро – і людям не потрібно під’їжджати червоною гілкою до пересадок. Отож, менша завантаженість червоної гілки та пересадок – це те, що відчують багато мешканців міста, напряму до Борщагівки не дотичних.
3️. Цей проєкт відкриває доступ трамваю до Вокзальної – уникаючи незручного та не інклюзивного переходу-«кишки» до Старовокзальної площі. І, відповідно, швидке і часте сполучення Вокзальної з центром, що, крім підвозки користувачів різних гілок вздовж ділової частини Саксаганського, має і туристичний потенціал.
4️. Ключові опасіння щодо проєкту засновані на досвіді використання старого звичного трамвая, що їде по старим коліям з небезпечним для його пасажирів трасуванням – і разом з іншим потоком (як це було до закриття лінії). В той час як швидкісним його має зробити повне виділення від потоку машин та розумне регулювання перетинів, а тихим – сучасні підходи до прокладення колій та новий рухомий склад.
Ми б дуже хотіли, аби показники не ігнорувались (хоч, звісно, за вислугою років вони і потребують перерахунку на оновленій версії моделі), а нагода поліпшити пересування сотень тисяч киян не була втрачена через бюрократичні зволікання.
Тож закликаємо небайдужих підписати відкрите звернення щодо сприяння реалізації проєкту, яке підготували наші колеги Олександр Рак, Влад Самойленко та Ольга Гвоздік- bit.ly/tram2center . Збір підписів триває до 19 лютого.
p.s. Між іншим, якщо поспілкуєтесь з мешканцями Борщагівки, можете зіштовхнутись зі справжніми адептами сталої міської мобільності – адже вони в Києві чи не єдині, хто з власного досвіду знає, що не метро єдине вирішує проблеми швидкісного сполучення.
0 комментар(і/ів):