Айтішники — неймовірні! Вони організовано працюють великими командами та за допомогою власного інтелекту, мов програмування та інших інформаційних інструментів роблять алгоритми та сервіси, що змінюють наші життя. Українські айтішники — ще більш неймовірні. Вони, нерідко не лише працюють у дуже складних умовах, але й експортують свої послуги, забезпечуючи потік валюти в Україну. Вони долають корупцію та бюрократію, створюючи Prozorro чи Дію, пишуть код та розробляють сервіси для поліпшення життя інших українців.
Тепер, щоб по-справжньому стимулювати IT-cферу, у нашій державі для них зʼявилося окреме віртуальне “місто” у податковій системі. Називається воно Дія.Сіті і компанія “Про мобільність” з 1 вересня 2022 року пишається бути його 307-м резидентом. Ми довго думали, читали, зважували, аналізувати та зрештою прийняли рішення. І, власне, ось чому.

Щоб стати резидентом Дія.Сіті, треба відповідати декільком вельми зрозумілим і прозорим критеріям: мати у компанії не менше 9 працівників; платити середню зарплату у розмірі 1200 євро на працівника; відповідати певній айтішній класифікації видів економічної діяльності. Про це цілком можна прочитати у законі чи на сайті Дія.Сіті, а також численних сайтах з інструкціями.
Транспортне моделювання — це процес створення комʼютерних математичних моделей, які спрощено відображають процеси мобільності та логістики з метою оцінки та прогнозування. Це завжди історія про збір, аналіз та обробку даних. Якщо вдаватися у деталі та говорити канцелярською мовою, то це “автоматизована обробка даних, отриманих від клієнта, автоматизоване складання спеціалізованих звітів на основі даних, отриманих від клієнта, у тому числі глибинний аналіз таких даних”; а також “дослідження та експериментальні розробки у сфері природничих і технічних наук щодо інформаційних та інформаційно-комунікаційних технологій”.
Наш флагманський продукт — транспортні моделі міст — це “налаштування програмного забезпечення, тобто модифікація та конфігурація існуючих програмних додатків, таким чином, щоб воно функціонувало в рамках інформаційної (автоматизованої) системи клієнта та пристроях кінцевих користувачів, у тому числі налаштування програмного забезпечення, розробленого третіми особами”. Це про наш головний робочий інструмент — програмне забезпечення для транспортного моделювання PTV Visum та про файли версій макромоделей .ver та мікромоделей .inpx.
Як ми раніше повідомляли, після початку війни команда “Про мобільність” стала експортувати послуги з транспортного моделювання на міжнародний ринок. Це зовсім інша ліга, де нам довелося почати грати. Тільки уявіть: коли вдома у вас є імʼя, репутація, досвід, повага, а проєкти фактично приходять самі, але раптом настає така подія, що примушує залишати дім рідний ринок і шукати кращої долі роботу за кордоном.
Щоб у таких умовах бути конкурентними, потрібно декілька речей, але одна із найважливіших – це бути конкурентоздатними по ціні із іншими учасниками ринку, бо саме так працює будь-який бізнес.
У транспортному моделюванні, як і у будь-якій іншій IT-галузі, собівартість продукції складається з кількох речей:
- вартість даних
- вартість інструментів їхньої обробки
- вартість інженерів та всього того, що потрібне їм для роботи.
Для того, щоб пропонувати нашим клієнтам найкращу ціну нам доводиться бути справжніми лоукостерами (в даному випадку це означає не “низьку ціну”, а “низькі витрати”). Щоб цього досягти, потрібні неабияка оптимізація всього, чим ми займаємося.
На даних для транспортного моделювання економити не можна, бо всі моделювальники знають про простий принцип: “shit in = shit out”, що можна цензурно перекласти таким чином – “непотріб на вході = непотріб на виході”. Інструменти моделювання треба купляти всім, хто хоче ним займатися і ціна на глобальному ринку буде однаковою, так що тут також всі у світі приблизно рівні. Залишаються працівники та те, що їм потрібно для роботи.
Памʼятаєте, Дія.Сіті закладає певні вимоги до зарплат працівників, що є вельми достойними для багатьох українських інженерів. Отже, конкурувати “рабською працею” резиденту Дія.Сіті апріорі не можна. Втім, натомість пропонується чи не найконкурентніша в світі система оподаткування для нарахування зарплат працівникам. Це означає, що наш клієнт, скажімо з Євросоюзу буде впевненим, що він/вона платитиме безпосередньо за нашу роботу, без жодних накруток зверху. Це, в свою чергу, означає, що ми потенційно зможемо отримати більше замовлень за кордоном та, відповідно, забезпечити надходження валюти у країну за рахунок експорту нашого інтелекту. Це величезний шанс, який дає наша держава, і ми маємо ним скористатися!
Ми оптимізовуємо й інші свої витрати: у нас скромний офіс, прагматична техніка, недорога, але смачна кава у офісі, немає службових авто чи дорогих заходів-тімбілдінгів.
Натомість у нас є:
- SCRUM та Agile в управлінні проєктами
- вітчизняний сервіс для трекінгу задач, щоб не пропустити жодної
- комбінована онлайн/офлайн робота із пріоритетом першій
- громадський транспорт або райдшерінг, коли треба на зустріч чи у офіс
- віддалені співробітники, яким пощастило не жити у столиці України
- знання англійської мови.
Все це дає змогу нам тримати низькі витрати, не економити на даних та інструментах, і завдяки Дія.Сіті платити при цьому пристойні зарплати, отримуючи замовлення з-за закордону.
0 комментар(і/ів):