«Floating car data» чи що то за «Плаваючі дані про автомобілі»?

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт
Фото з ptvgroup.com

Чіткого перекладу терміну «Floating car data» (FCD) в українській термінології поки що немає. Проте, якщо проаналізувати цей термін, можна зрозуміти, що це «дані про транспортні засоби, що перебувають в русі».  

Зрозуміти, чи погоджуватись з таким визначенням, допоможе подальше пояснення цього поняття.

FCD – це дані, засновані на інформації про геолокацію, швидкість та час для транспортних засобів, які знаходяться в русі, на відміну від статичних даних про дорожній рух.

У контексті фізичної інтерпретації FCD надає опис руху транспортного засобу за Лагранжем, тоді як стаціонарні пристрої містять опис за Ейлером.

Це означає, що кожен транспортний засіб з активним мобільним телефоном чи бортовим GPS приймачем виконує функцію датчика дорожньої мережі та дозволяє визначати її стан без додаткового обладнання, як то камер дорожнього руху чи детекторів.

Саме FCD використовують такі сервіси, як Google Maps та Waze.

Найпоширенішим використанням FCD є визначення швидкості руху на дорожній мережі – як наслідок це дозволяє:

  • аналізувати «вузькі місця»: визначати регулярно перевантажені ділянки мережі;
  • виконувати аналіз доступності: визначати реальний час доступу до певного місця в різний час та день тижня;
  • проводити аналіз заходів: відслідковувати вплив нових планувальних заходів на мережі та порівнювати зі старими на основі історичних даних.
  • отримувати швидкі звіти щодо стану дорожнього руху в режимі реального часу;
  • виконувати валідацію транспортних моделей: перевірку результатів моделювання поточного стану, як то напрямків руху на перегонах та маневри у вузлах, швидкості руху, функцій обмеження пропускної спроможності та інше.

Цінність і перевага цих даних полягає в їх деталізації, а не в повноті. Важко отримати чітке уявлення про обсяг FCD, необхідний для точних вимірювань. Але приблизно 10-15% охоплення веде до прийнятної та детальної інформації про дорожній рух.

А який переклад терміну «Floating car data» запропонували б ви?

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 07.10.2020

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/up300079/pro-mobility.org/www/wp-content/themes/promobilnist/single.php on line 90

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти