Звіт про результати 2-го воркшопу з оптимізації маршрутів громадського транспорту в Маріуполі

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт

Ми, команда А+С Україна, дуже раді, що незабаром після 1-го, громадськість Маріуполя попросила про проведення 2-го воркшопу на тему оптимізації маршрутів громадського транспорту. Це, швидше за все, свідчить про дефіцит подібних заходів у місті, а також про відсутність політики партисипації в транспортному плануванні. Однак, як ми бачимо, вона вже зароджується на наших із вами очах.

До речі, за результатами 1-го воркшопу ми дещо скорегували свої чорнові пропозиції. Що саме і чому було прийнято до уваги, можна подивитися тут.

Ми хотіли б подякувати адміністратору Facebook групи Народний контроль громадського транспорту Маріуполя, Stepan St, а також Центр громадських ініціатив і особисто Кирилу Вишнякову за надання приміщення для 2-го воркшопу і гостинність.

На жаль, у нас були технічні проблеми зі стрімом. Він чомусь постійно переривався. Записалася лише тільки невелика частина всього заходу, яка, втім, дає певне уявлення про його зміст:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=XQeDT_C1p2E]

Цілей у заходу було кілька:

1) Внести ясність для громадськості в питання цілей і завдань нашого проекту. Пояснити – що оптимізація маршрутів, це не сама його мета. Що з Києва можна оптимізувати маршрути тільки в Києві, але ніяк не в Маріуполі або в будь-якому іншому місті. Ми внесли своє бачення і постаралися врахувати максимум почутих нами побажань, але остаточне рішення тільки за маріупольцями!

2) Маріупольці, ознайомившись з нашими чорновими пропозиціями, як нам здалося, злякалися можливого скасування їх звичних маршруток. Ні, мова йде виключно про середньострокову перспективу! Тобто про термін 3-5 років. За цей час повинен бути підготовлений ​​грунт для змін: місто повинно ввести єдиний електронний квиток на громадському транспорті (про те, як це може виглядати юридично, читайте в проекті рішення по Києву, який підготували Олесь Олійник і Антон Сидоренко (джерело), ​​перейти на покупку транспортної роботи у комунального та приватного перевізників (про те, як юридично може виглядати ця конструкція, читайте в тому ж проекті рішення по Києву), монетизувати або обмежити (скажімо, тільки з 10 до 16 години) дії пільг, забезпечити рух транспорту за розкладом і згладити жахливий маріупольський ранковий «пік»:

Досягти останнього можна шляхом аналізу і подальшого зсуву початку робочого дня на підприємствах, початку прийому в установах і початку занять в навчальних закладах.

До речі, всю презентацію транспортної моделі Маріуполя, включаючи портрет мобільності міста, можна подивитися тут:

[slideshare id=108235850&doc=123-180801141517]

3) Визначити перші кроки по реалізації пропозицій по оптимізації маршрутів громадського транспорту в Маріуполі. Це ми запропонували зробити Департаменту транспорту міста. Важливо, щоб закриття, відкриття або реорганізація пілотних маршрутів в ході даного проекту, були успішними, довгоочікуваними і не погіршували, а, бажано, покращували параметри роботи поточної системи.

В ході 2-го воркшопу ми отримали наступні пропозиції від учасників.

Які подальші кроки?

М’яч на стороні Департаменту транспорту Маріуполя, який повинен дати загальну оцінку пропозиціям. Можливо, і це буде добре, щось змінити в них і запропонувати кілька пакетів перших кроків по реалізації в якості пілотних для моделювання нами, обговорення з громадськістю та подальшої реалізації.

У разі успіху першого пілотного пакету, процедуру повторити з другим. І так йти до поставленої мети.

Незабаром, ми будемо змушені переключитися на інші проекти. Так вже влаштований цей бізнес. Але ми обіцяємо стежити за розвитком подій в Маріуполі і підтримувати своїми експертними порадами як Департамент, так і громадськість. У разі будь-яких питань, пишіть на наш email.

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 23.10.2018
відеоворкшопгромадський транспортелектронний квитокМаріупольоптимізаціяпартисипаціятранспортна модельтранспортна робота

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти