Щоб зменшити кількість заторів, потрібно будувати менше доріг – дослідження

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт

Сучасні міста прагнуть розвитку з постійним будівництвом нового житла та розширенням пропозицій економічних можливостей. Однак потім завжди настає небажаний побічний ефект – затори.

Міста, як правило, вимагають від забудовників збільшити пропускну здатність доріг для забезпечення нових поїздок на автомобілях, а також паркування для цих автомобілів. Нові дослідження доводять, що ситуація може погіршитися.

Нові популярні атракції (наприклад, новий урбан-парк на ВДНГ у Києві) або десятки нових квартир генерують додаткові переміщення містом. Щоб врегулювати це, міста зазвичай вимагають від забудовників збільшити пропускну здатність автошляхів для забезпечення нових поїздок на автомобілях і заберпечити можливості для паркування автомобілів. Або просто заплатити, щоб місто могло замість них внести ці покращення (наприклад, робота по визначенню потреби у транспортній пропозиції для нових об’єктів у розвинених країнах називається TIA або Traffic Impact Assessment чи дослівно оцінка впливу на трафік і здебільшого це є обов’язковим для всіх забудовників).

Але проблема в тому, що всі ці нові дороги можуть погіршити ситуацію.

«Коли ми збільшуємо пропускну здатність, ми стимулюємо містян більше користуватися автомобілем, – каже Ерік Сундквіст, директор Державної ініціативи розумного транспорту (SSTI), аналітичного центру з питань транспорту, розташований в Університеті Вісконсіна. – Отже, існує свого роду порочне коло: ми розширюємо дороги, люди більше їздять; ми знову розширюємо дороги, люди більше їздять».

Ерік Сундквіст виступає за зменшення автомобілекористування, що викликано новим девелопментом. ФОТО: TRANSPORTATION FOR AMERICA

Нещодавно організації SSTI та Інноваційний проєкт мерів, що базуються у Університеті Вісконсіна, штат Медісон, оприлюднили новий звіт, в якому пропонується інший підхід, що стимулює різні способи переміщення до об’єктів нового девелопменту та від них. Фінансуючи громадський транспорт, обмежуючи паркування та зберігаючи пішохідну доступність кварталів, команда Еріка Сундквіста стверджує, що міста та штати можуть зменшити затори у інший ліпший спосіб, не розширюючи дороги.

Ті самі рішення можуть допомогти містам досягти своїх політичних цілей, таких як скорочення викидів або більш рівний, а отже справедливий доступ до послуг для всіх мешканців.

«Ми дивимось на невідповідність між політичними цілями, що декларуються, і тим, як приймаються рішення, які дійсно можуть наблизити їх досягнення, – каже Сундквіст. – Часто у вас є великі політичні цілі, але ви маєте діяти за рядом емпіричних правил, що здебільшого були встановлені в 50-х роках минулого сторіччя».

Звіт покликаний допомогти містам встановити вимоги до розробників щодо управління транспортними наслідками від реалізації своїх проектів, використовуючи набір заходів, призначених для мінімізації потреби у використанні автомобіля. Мета – сприяти здоровому розвитку, зменшити регуляторне навантаження, зберегти міста придатними для життя та уникнути заторів. SSTI називає свій підхід «сучасним пом’якшенням».

Будівництво житла на базі ВПС США у Флориді. Дослідження SSTI закликає до «сучасного пом’якшення» потреби у збільшеній пропускній здатності вулиць шляхом створення транспортних альтернатив. ФОТО: ВПС США

«Ідея полягає в тому, що давайте спочатку спробуємо зменшити обсяг автомобілекористування, який ми збираємося генерувати, перш ніж ми додамо пропозицію. І додаємо пропозицію лише в разі крайньої необхідності», – каже Сундквіст.

Наприклад, додавання житла як частини проєкту нової лікарні може означати меншу кількість поїздок на автомобілі для персоналу. Інший варіант – це субсидувати автобусні квитки для працівників нового офісного парку для того, щоб ті, хто проживає поруч із маршрутами громадського транспорту, частіше відмовлятимуться від поїздок на автомобілі.

Джерело: https://news.wisc.edu/study-calls-for-curbing-congestion-by-building-fewer-roads/

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 30.08.2021
будівництво дорігдорогизатори

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти