Нові поради та рекомендації щодо кращих програм підрахунку велосипедів

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт

 

Перший посібник з дизайну міських велосипедних доріжок, який презентували десять років тому, викликав революцію в проєктуванні вулиць у містах Північної Америки. Однак у ньому бути прогалини, тому необхідно було розробити робочу документацію для усунунення найкритичніших прогалин в плануванні та проєктуванні велосипедних доріжок. Ця робоча документація увійшла до Посібника з проєктування міських велосипедних доріжок.

Національна агенція міського планування США (NACTO) нещодавно представили перший із цих робочих документів, «Making Bikes Count : Effective Data Collection, Metrics, & Storytelling (Зробити велосипеди важливими: Ефективний збір даних, показники та розповіді). Цей документ є добіркою реальних, практичних рекомендацій щодо створення кращої програми підрахунку велосипедів. Участь у розробці цієї програми брали експерти і практики. 

Навіщо рахувати велосипедистів

У транспортному проєктуванні вулиць “те, що підраховано, те має значення”. Програми підрахунку велосипедів, орієнтовані на підрахунок у пікові години у центрі міста або на розвинену велосипедну інфраструктуру, не відображають повного спектру велосипедної активності, що відбувається в містах.

Поїздки, які здійснюються за межами існуючих велосипедних мереж або в непікові години, частіше здійснюють кур’єри, велосипедисти з низьким рівнем доходу, сім’ї або опікуни, молодь, люди похилого віку. Удосконалюючи свої програми підрахунку велосипедів, міста можуть зробити поїздки на велосипеді безпечнішими та справедливішими для всіх, а також посилити аргументи для збільшення фінансової підтримки. 

Продуманий збір даних може стати потужним інструментом для змін у міста. NACTO про це наголошувала у посібнику Bike Share Intercept Survey Toolkit та рекомендаціях щодо керування даними про мобільність. Однак недостатньо просто створити хорошу програму підрахунку велосипедів. Міста також повинні активно розповідати по поїздки на велосипеді у своїх громадах. Стратегії, викладені в Making Bikes Count, надають практичні вказівки щодо того, як міста можуть це зробити, а з часом покращувати та розширювати свої програми підрахунку велосипедів.

3,2,1… Розрахунок розпочато

Making Bikes Count – це практична інструкція для планувальників і практиків, які хочуть створити справедливі програми підрахунку велосипедів, але не мають ресурсів для використання існуючих рекомендацій, а отже мають мінімальні програми підрахунку. Цей робочий документ синтезує експертні технічні знання міст всієї Північної Америки в доступну інструкцію для покращення програм підрахунку велосипедів на будь-якому етапі.

Карта спільних мікромобільних поїздок у Портленді.

Міста можуть використовувати підрахунки велосипедистів для кращого планування та залучення більшої кількості людей користуватись велосипедами. Для цього необхідно:

цілеспрямовано збирати дані

відстежувати тенденції зміни кількості велосипедистів у часі
інвестувати у якість та перевірку даних, а також забезпечувати постійну прозорість даних для громадськості,

Документ від NACTO включає не лише інструкцію з підрахунку велосипедистів, в ньому висвітлені такі аспекти:

  • Створення програми велосипедних трендів за допомогою Network Trends Counts
  • Розширення масштабів збору даних за допомогою технологій, включаючи автоматичні лічильники
  • Перевірка та покращення якості даних
  • Вибір та розрахунок корисних показників
  • Розповіді переконливих історій з використанням даних, які безпосередньо пов’язані з цінностями та цілями вашого міста

Хороша програма підрахунку велосипедів збирає та відстежує дані, щоб показати, як добре сплановані інвестиції в інфраструктуру призводять до позитивних змін кількості велосипедистів, безпечніших вулиць і розширеного доступу до можливостей. Міста у свою чергу можуть використовувати ці дані для планування та підтримки більш справедливих велосипедних середовищ.

Читайте більше в повному робочому документі (pdf) і слідкуйте за новинами, щоб отримати додаткові практичні ресурси від мережі NACTO Cities for Cycling.

Ознайомитись з результатами підрахунку велосипедистів в Києві можна за посиланням https://u-cycle.org.ua/projects/pidrakhunok-velosypedystiv/, у Запоріжжі – https://spilnohub.org/articles/pidrahunok-velosypedystiv-ok-m-zaporizhzhya-veresen-2021/ 

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 27.05.2022
CШАвелосипедгромадський транспортмобільність

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти