Як автомобільний трафік впливає на хворобу Альцгеймера — дослідження

Поділитися:
Без категоріїДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт


Масштабне дослідження за участю 2 млн осіб виявило взаємозвʼязок між автомобільним трафіком і залізницею та хворобою Альцгеймера. Вчені з’ясували, що вплив шуму від автомобільного трафіку та залізниці пов’язаний з підвищеним ризиком деменції.

Вчені і раніше пов’язували шум від транспорту зі станом здоров’я, включаючи серцеві захворювання, діабет та ожиріння, але досліджень було недостатньо, а їхні результати були непослідовними, щоб стверджувати це напевно.
У великому дослідженні, яке тривало 10 років, взяли 2 млн дорослих. Згідно з його результатами, люди, які живуть у районах з шумом від транспорту, стикаються з вищим ризиком деменції, особливо хвороби Альцгеймера. Результати дослідження були опубліковані у BMJ (The BMJ — щотижневий рецензований медичний журнал, один з найстаріших загальних медичних журналів світу. Спочатку названий «Британський медичний журнал», у 1988 році назву було офіційно скорочено до BMJ, а в 2014 році змінено на The BMJ. Журнал видається BMJ Group, дочірньою компанією Британської медичної асоціації).

Вчені вивчали зв’язок між довгостроковим впливом шуму від автомобільного трафіку і залізниці та ризиком розвитку деменції серед дорослих віком від 60 років, які живуть у Данії в період з 2004 по 2017 рік. Для кожного будинку, де проживали учасники дослідження, вчені встановлювали ступінь ураження шумом від транспорту, окремо для кожної зі стін будівлі.

Взявши до уваги потенційні фактори впливу, дослідники дійшли висновку, що 1216 із 8475 випадків деменції, зареєстрованих у Данії у 2017 році, можуть бути прямо пов’язані з шумом від транспорту. З них для 963 пацієнтів діагностована хвороба була пов’язана з шумом від автомобільного трафіку, а у 253 пацієнтів – від залізниці.

Деменція  — одна з найбільших глобальних проблем у галузі охорони здоров’я. Очікується, що у всьому світі кількість людей, які живуть з нею, перевищить 130 мільйонів до 2050 року. Крім добре відомих факторів ризику, таких як нездоровий спосіб життя, експерти все частіше вважають, що екологічні фактори можуть відігравати значну роль у розвитку деменції.

Попередні дослідження пов’язували забруднення повітря з ризиком деменції, але у даному дослідженні вчені виявили окремий зв’язок між шумом від транспорту та ризиком цієї хвороби.

Можливі пояснення того, чому шум від транспорту може впливати на здоров’я, включають вивільнення гормонів стресу та порушення сну. Це призводить до серцевих захворювань, змін імунної системи та запалень. Все це розглядається як фактори, що впливають на початок деменції.

Науковці вважають, що можна скоротити тягар деменції, борючись із шумом від транспорту. На їхню думку, скорочення впливу шуму від транспорту за допомогою засобів транспортного планування, землекористування та будівельних норм, має стати пріоритетом сфери охорони здоров’я.

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 20.06.2022
здоров'яМобільністьнаукатрафік

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти