ЄС стягуватиме з авіакомпаній більше за забруднення. Хто за це заплатить?

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт


Фото: Pixabay

Законодавці Європейського Союзу в грудні минулого року досягли домовленості про збільшення суми, яку авіакомпанії повинні платити за викиди вуглекислого газу. Очікується, що це посилить тиск на сектор з метою відмови від використання викопного палива, що нагріває планету.

Наразі авіакомпанії, що виконують рейси в межах Європи, повинні отримувати дозволи на викиди вуглекислого газу на вуглецевому ринку ЄС (Система торгівлі квотами, або ETS) для покриття своїх викидів. Проте ЄС надає їм більшість цих дозволів безкоштовно.

Згідно з новим законом, кількість безкоштовних дозволів зменшиться на 25% у 2024 році, на 50% у 2025 році, а до 2026 року вони будуть повністю скасовані. Це означатиме, що авіакомпанії повинні будуть платити за свої дозволи на викиди CO2, що створить для них фінансовий стимул для зменшення забруднення.

Як авіакомпанії відреагували на поступову відмову

Галузева група Airlines for Europe заявляє, що “вкрай розчарована” планом поступової відмови від безкоштовних дозволів до 2026 року.

“Це задовго до того, як дійсно ефективні рішення з декарбонізації будуть доступні в масштабах, необхідних для того, щоб вони були ефективними”, – заявляє група.

Менша кількість безкоштовних дозволів на викиди CO2 – 20 мільйонів – буде надана в період з 2024 по 2030 рік авіакомпаніям, які використовують стійке авіаційне паливо (SAF), щоб частково компенсувати їм різницю в ціні між SAF і набагато дешевшим гасом з викопного палива.

Представниця Європарламенту Сунчана Главак заявляє що вони підтримують авіаційний сектор у процесі “зеленого” переходу”.

Чому кліматичні активісти розчаровані угодою

Кліматичні кампанії сподівалися, що закон буде поширено на міжнародні рейси. Однак дозволи на викиди вуглекислого газу в авіації і надалі застосовуватимуться лише до польотів в межах ЄС.

Наразі рейси, що здійснюються за межі ЄС, підпадають під дію схеми компенсації ІКАО CORSIA. Її планують переглянути у 2026 році. Якщо агентство ООН не зможе досягти нульового рівня викидів до 2050 року, ЄС запропонує розширити свій вуглецевий ринок, щоб покрити викиди на міжнародні рейси.

Як стверджує Джо Дарденн, директор з питань авіації некомерційної групи “Транспорт і навколишнє середовище”, поки що “середньостатистичні європейські сім’ї продовжуватимуть платити набагато більше за викиди CO2, ніж пасажири, які часто літають на далекі відстані”.

Згідно з законом, авіакомпанії також повинні будуть почати звітувати про інші забруднюючі речовини, включаючи оксиди азоту і частинки сажі з 2025 року, а ЄС планує запропонувати додати ці викиди на вуглецевий ринок у 2028 році.

Тепер країни ЄС мають офіційно схвалити закон, щоб він набув чинності.

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 23.03.2023
авіаціяЄСзабруднення

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти