В Амстердамі пропонують заборонити наскрізний рух через центр міста

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт


Влада Амстердама пропонує новий етап обмежень для транспортних засобів, щоб перенаправити наскрізний рух на шосе A10, яке огинає місто.  Фото Paulo Amorim/NurPhoto через Getty Images

Амстердам відомий своєю велоінфраструктурою, що дала змогу зробити велосипед швидким і популярним видом транспорту в столиці Нідерландів. Однак місто не є раєм, вільним від автомобілів, як може здатися, на перший погляд. За даними міської влади, у 2021 році автомобілі все ще становили майже 20% усіх поїздок в Амстердамі серед мешканців і 55% поїздок, здійснених гостями міста.

У щільному, старому місті з вузькими вулицями та суперечливими вимогами щодо доступу це створює проблеми, особливо для громадського транспорту, де трамваї та автобуси часто намагаються просунутися вперед, змішуючись з автомобілями.

У відповідь міська влада намагається обмежити кількість приватних транспортних засобів. Для цього ліквідовують місця для паркування та забороняють рух автомобілів на певних вулицях. Зараз Амстердам пропонує посилити боротьбу з автомобілями, які перетинають центр міста, закривши ділянки кількох вулиць для наскрізного руху. Це планують зробити для того, щоб звільнити вуличний простір, так і для того, щоб відучити громадян ставитися до центру міста як до стандартного маршруту через усе місто.

Ці заходи охоплять кілька місць у столичному регіоні за межами історичного ядра, включаючи артерії навколо Вонделпарку, в районах Західного та Східного Амстердаму, а також чотири мости через річку Амстел. Заборона на наскрізний рух покликана перенаправити автомобілі на автомагістраль A10, яка буде функціонувати як розподільче кільце, що дозволить автомобілістам отримати доступ до кожного району міста окремо.

Це робиться через те, що населення міста постійно зростає, але простору не стає більше. З 2000 року Амстердам поповнився на понад 189 000 мешканців, а до 2050 року в місті з’явиться 250 000 нових мешканців.

Трамвай проїжджає повз припаркований автомобіль біля каналу в Амстердамі в 2019 році. Вузькі вулиці центральної частини міста, де багато каналів, легко переповнюються автомобілями. Фотограф: Джаспер Юінен / Bloomberg

Кілька інших сусідніх міст ЄС, таких як Париж і Брюссель, також розпочали боротьбу з наскрізним трафіком, часто як елементи більш масштабних кампаній, спрямованих на зменшення використання автомобілів, покращення якості повітря та досягнення кліматичних цілей.

В Амстердамі обмеження руху транспортних засобів є продовженням нових обмежень швидкості, які мають набути чинності в грудні 2023 року і які знизять максимальну швидкість руху в більшій частині міста до 30 кілометрів на годину з нинішніх 50 км/год. Нові правила, прийняті з метою зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод, а також для покращення транспортного сполучення, дозволяють на ділянках, де є окремі смуги для автобусів і трамваїв, зберігати швидкість 50 км/год. 

Жвавий район Вондельпарку, де громадський транспорт і автомобілі користуються одним проїздом, найімовірніше, стане першим місцем для тестування впровадження. Закриття для наскрізного руху чотирьох ділянок навколо парку в південно-західній частині міста, як очікується, буде найбільш перспективним, оскільки громадський транспорт часто затримується в цьому районі. Очікується, що зміни також дадуть більше простору для велосипедистів і пішоходів, а також додаткову зелену зону.

Заступниця мера Ван дер Хорст вважає, що зміни на вулицях не будуть дорогими у реалізації. Великі горщики з квітами можуть слугувати стовпчиками для зупинки транспортних засобів, якщо пропозиція буде схвалена. 

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 07.05.2023
Амстердам

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти