Рукою подати. Як іспанське місто надало пріоритет пішоходам

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт

У Понтеведра, що на північному заході Іспанії, недалеко від португальського кордону, пішоходи завжди мають пріоритет. За останні 20 років місцева влада перепланувала 80-тисячне місто так, щоб пішоходам було легко і приємно ходити. У тих небагатьох районах центру міста, де рух автомобілями дозволений, їхня швидкість обмежена до 10 км/год.

Всі ці зміни принесли свої плоди: вже більше десяти років жоден пішохід не загинув у дорожньо-транспортній пригоді.

“Тут все дуже близько. Медичний центр знаходиться майже за моїм будинком, лікарня також поруч, кілька супермаркетів прямо під моєю квартирою. Тож нічого важливого не знаходиться далеко”, – розповідає жителька міста Елена Ерроро. 

Нове планування міста також привабило місцевий бізнес: відкрилося на 7% більше магазинів і ресторанів.

“Люди виходять на прогулянки містом, і це велика перевага для місцевого бізнесу: він отримує більше продажів за рахунок більшого впливу на пішоходів, що проходять повз”, – каже Віктор Ріобо, власник бігового клубу Miller Vintage Running Club.

Першою пішохідною зоною в Понтеведра стало старе місто.

“Кожне місто має свою головну комерційну вулицю, артерію, яка визначає його характер, – каже Сезар Москера, радник і промоутер пішохідного руху в Понтеведрі. – Якщо ви робите її пішохідною або дружньою до пішоходів, ви створюєте образ: що є сучасним, що є крутим… і обмежуєте автомобілі”.

Міська рада також створила “Metrominuto” – карту, подібну до карт метро у великих містах, але на ній вказано час пішої прогулянки.

“Це допомагає. Такі заходи заохочують відкривати для себе старі райони такого міста, як Понтеведра, прогулюючись і насолоджуючись кожним його куточком”, – каже турист Анксо Патіньо.

Місто також встановило освітлення в темних місцях і в місцях, де пішоходи можуть зіткнутися з автомобілями. Освітлення адаптується до руху людей: від білого в ранкові години до більш теплих кольорів ввечері.

“У результаті виходить приємне, спокійне світло, що не дратує око пересічного пішохода, запрошує нас відпочити, заспокоїтися, розслабитися і, врешті-решт, заснути”, – каже Анхель Гонсалес, виконавчий голова SETGA.

Місто отримало міжнародне визнання за свою трансформацію. В 2014 році  Понтеведра назвали найкомфортнішим для життя містом Європи.

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 30.03.2023
Іспаніяпішоходи

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти