Париж планує зменшити дві смуги руху на окружній дорозі, щоб зменшити забруднення

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт

Після завершення Олімпійських ігор 2024 року Париж планує закрити дві смуги своєї окружної дороги для регулярного руху, щоб зменшити рівень забруднення повітря та шуму.

Периферік. Сучасний стан

Цей план є частиною передвиборчої обіцянки мера Парижа Анн Ідальго щодо реконструкції бульвару Периферік — окружної дороги, сумнозвісної своїми заторами та забрудненням. Загалом автомагістраль зменшиться до трьох смуг загального трафіку в кожному напрямку з нинішніх чотирьох. Четверта ж смуга в кожному напрямку буде виділена для громадського транспорту, таксі, а також для екстрених служб. 

Місто також висунуло ідею (яка буде вивчатися додатково) щодо звуження всієї проїзної частини на бульварі до 3 смуг до 2030 року, аби створити більше місця для зелених зон та велосипедних доріжок. Ці нові пропозиції стануть доповненням до реконструкції, яка вже триває на дев’яти основних транспортних розв’язках, що з’єднують кільцеву дорогу з центром Парижа.

Ідальго зазначає, що зміни є необхідними, оскільки нинішній обсяг забруднення та кількість людей, які йому піддаються, є неприйнятними.

“Окружна дорога є важливою інфраструктурою, але довкола неї проживає 500 000 людей, які піддаються дуже значному шумовому та атмосферному забрудненню. 130 000 мешканців дихають повітрям дуже низької якості, а 144 000 страждають від дорожнього шуму, що перевищує обмеження, встановлені екологічними нормами”, — відмічає Ідальго.

До приборкання бульвару Периферік готувалися деякий час. Майже з моменту її відкриття в 1973 році окружну дорогу критикували за затори, шум і забруднення.  До того ж, окружна оточує Париж на меншій відстані від центру міста, ніж її еквіваленти в багатьох інших великих містах. Дорогу побудували вздовж контуру зруйнованих паризьких валів ХІХ століття. Кільцева відрізає зовнішні райони від історичного центру певним бар’єром, який досить важко перетнути без автомобіля.

Плани перекриття Периферік у 2024 році. Фото: Bloomberg

Обіцянка реконструювати Периферік була включена до плану перевиборів мера Ідальго у 2020 році. Це частина масштабної спроби зменшити автомобільний рух у місті. Більш екологічна та зручна для пішоходів реконструкція розв’язок доріг уже триває, але саме Олімпійські ігри стали поштовхом до звуження проїзної частини бульвару. Смуги спочатку будуть закриті для загального руху під час самих ігор, щоб вони могли функціонувати як простір для спортсменів та офіційного транспорту, що є звичайною практикою у містах-господарях Олімпійських ігор.

Незважаючи на широку популярність серед мешканців окружної дороги, цей план викликає більше суперечок у приміських муніципалітетах. Саме тут проживає більшість автомобілістів, що страждають від наслідків перенесення руху з Периферік на інші дороги. 

Валері Пекресс, президент регіону Іль-де-Франс, який охоплює Великий Париж, вимагає “національних дебатів” щодо процесу реконструкції дороги, стверджуючи, що більшість громадян виступають проти звуження дороги. Тим часом префектура поліції Парижа також висловила занепокоєння, заявивши, що вони ще не схвалили закриття смуг руху на бульварі Периферік.

Незважаючи на те, що ідея закриття смуг на окружній дорозі є досить провокативною, прес-конференція мера Парижа у травні не виправдала очікувань деяких екологів, особливо щодо пропозиції обмежити швидкість на кільцевій дорозі до 50 км/год. Конкретні плани щодо ретельного озеленення узбіччя дороги також залишаються недосяжними.

Катерина Нагорна для “Про мобільність”

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 01.09.2022
Анн ІдальгоПарижстала мобільність

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти