Китай встановлює правила дорожнього руху для безпілотних автомобілів

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт

Фото: www.moneycontrol.com

Щоб водіям було комфортно їздити в безпілотних транспортних засобах, необхідно комплексне регулювання дорожнього руху. Прикладом є Китай.

Автогіганти у всьому світі працюють над тим, щоб технологія автономних безпілотних транспортних засобів стала більш доступною. Однак пасажирів поки лякає думка їхати у автомобілі без водія. Новини про невдалі експериментів погіршують ситуацію. Амбітні плани автоматичної навігації не відповідають прогнозам.

Однак у Китаї ситуація дещо інша. Наразі країна є лідером в галузі електромобілів. Так само планують зробити і з безпілотними розумними автомобілями. Це є частиною плану Пекіна. Прогрес країни в галузі автономних транспортних засобів підкріплюється прагненням уряду запровадити регулювання правил дорожнього руху для таких машин.

Намагаючись комерціалізувати безпілотну мобільність, у серпні міністерство транспорту опублікувало проєкт правил для безпілотних автомобілів, а промислово-технологічний центр Шеньчжень став першим містом, що дозволило їхній рух на своїх дорогах. У Пекіні корпорації Pony.ai Inc і Baidu Inc. отримали дозвіл на експлуатацію робо-таксі. Зараз у восьми великих містах країни тестують послуги безпілотних таксі, а пасажири можуть подорожувати безкоштовно або за символічну плату.

Схвалення автоматичних транспортних засобів не є частиною моди. На відміну від інших країн, де питання врегулювання руху таких машин було однією з найбільших перешкод, Китай активно просуває безпілотні автомобілі через детальне законодавство, дозволи та спеціальні зони з 2015 року.

Зараз такі транспортні засоби очікують масової комерціалізації до 2030 року. Державна підтримка має значення, тому що, якщо автомобілі хочуть стати справді повністю автономними, нам доведеться переглянути правила дорожнього руху, які укладалися протягом десятків років. 

Підхід уряду до запровадження безпілотних автоматичних транспортних засобів виявився ефективним, оскільки регулювання правил дорожнього руху є конкретним у певних межах. Це не просто широкий набір правил. 

Регулювання включає подробиці щодо ключових питань для безпілотних машин. Наприклад, тестування на дорогах, дозволи, кібербезпека, карти високої чіткості, аварії та відповідальність. У

Пекіні, наприклад, територія площею 60 квадратних кілометрів (23 квадратних милі), де проживають близько 300 000 жителів, була призначена для безпілотних автомобілів. Це створює основу для компаній, які розробляють програмне забезпечення для пілотування автоматичних транспортних засобів.

Зрештою, запровадження автоматичних транспортних засобів вимагатиме змін у поведінці, оскільки людям з часом стане комфортно перебувати в автомобілях без водіїв і віддавати контроль машині. Регуляторний поштовх допомагає встановити параметри та стандарти безпеки, які дозволять споживачам задуматися про новий спосіб подорожі. Можливо, з часом це створить глобальний попит на безпілотні автомобілі.

Автор: Катерина Нагорна

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 13.10.2022
безпека дорожнього рухубезпілотні автомобілімобільність

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти