Як впровадження безпілотних автомобілів може вплинути на міста у США — дослідження

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт


Нове дослідження Університету Міннесоти
показує, як ретельне планування впровадження автономних транспортних засобів (АТЗ) може допомогти зробити міста США більш придатними для життя і справедливими.

Розгортання повністю безпілотних автомобілів у США наразі стимулюється автовиробниками та компаніями, що надають послуги поїздок, наприклад, співпраця між Lyft та Motional з метою запуску автономних роботаксі в Лас-Вегасі.

Однак дослідники з Університету Міннесоти вважають, що без участі громадськості такий ринковий підхід може погіршити затори на дорогах, відсунути на другий план громадський транспорт і посилити соціальну нерівність. Він також може негативно вплинути на державний та місцеві бюджети через втрату доходів з таких джерел, як податки та плата за паркування.

Таким чином, дослідження університету, що фінансується Національним науковим фондом, вивчило потенціал спільних автоматизованих транспортних засобів (АТЗ) як рішення, що сприятиме, а не зменшенню справедливості.

“Як місцеві громади можуть використовувати нові технології? Компанії, що займаються райдшерингом, вже мають дані, щоб знати, як люди пересуваються. ТНК користуються дорогами загального користування, тож ці дані мають бути корисними для громадськості. Давайте повернемо ці гроші назад у громаду”, — наголошують вчені.

Під час дослідження міждисциплінарна група вивчала, як можуть працювати мережі АТЗ і як вони впливатимуть на суспільство.

Дослідники використовували гіпотетичну систему АТЗ на базі Міннеаполіса-Сент-Пол для вивчення сценаріїв впровадження АТЗ. Вони визначили питання, які повинні вирішити політики, планувальники і компанії, що надають послуги мобільності на вимогу, щоб створити інтегровану і вигідну систему АТЗ.

За результатами дослідження було зроблено кілька висновків:

  • системи АТЗ є можливими і, можливо, дуже корисними в таких громадах, як міста-побратими
  • системи АТЗ можуть посилити, а не послабити існуючі транзитні системи, надаючи економічно ефективні послуги на маршрутах з низьким рівнем пасажиропотоку
  • системи АТЗ мають можливість вирішити питання транспортної справедливості в країні.

Зокрема, дослідження показало, що АТЗ можуть бути поєднані з існуючим громадським транспортом для обслуговування маршрутів з низьким рівнем пасажиропотоку, в той час як поїзди та автобуси продовжують працювати в густонаселених районах. Заощаджені кошти від відмови від великих автобусів з низьким рівнем пасажиропотоку можна було б інвестувати в маршрути з високим рівнем пасажиропотоку, щоб залучити більший попит і підвищити якість послуг.

Таким чином, аналітики з’ясували, що АТЗ мають потенціал для трансформації транспортних послуг та покращення мобільності для багатьох людей.

“Добре сплановані громади, які використовують пули АТЗ різного розміру з ефективними сполученнями з високоякісним громадським транспортом, можуть призвести до далекосяжних суспільних змін – надання недорогих послуг мобільності для всіх людей, зміцнення сімейних та громадських зв’язків, а також підвищення економічної продуктивності та справедливості шляхом усунення мобільності як обмеження”, — стверджують дослідники.

Однак дослідники підкреслили, що сприяння рівності залежить від важливих рішень, в тому числі від роботи політиків і планувальників з підготовки до цієї технології.

Наприклад, міста повинні почати планувати, як вуличні парковки і гаражі можуть бути перепрофільовані під зелені насадження і доступне житло.

Автор: Олександра Суворова

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 26.01.2023
СШАтраспортне планування

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти