Пасажиропотоки Київського метрополітену на веб-карті 4М

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт

Ми продовжуємо вдосконалювати нашу веб-карту Моделі моніторингу міської мобільності (4М) та додаємо на неї нові шари даних.

Цього разу вирішили подивитися не на завантаженість доріг, а на пасажирські потоки найпопулярнішого громадського транспорту Києва — метрополітену.

Через свою передбачуваність, швидкість, широку географію покриття й достатньо високу якість надання послуг серед інших типів громадського транспорту саме метро найчастіше обирають мешканці та гості Києва для своїх переміщень. Відповідно до опитування мобільності 2017 року*, 49% зі здійснених на громадському транспорті поїздок відбуваються з використанням метро. А щоденний пасажиропотік для Київського метрополітену (КМ) складає майже 1,45 млн людей, що для тримільйонного міста є вагомим показником!

Проте транспортні експерти вже протягом тривалого часу задають собі й міській владі непрості питання стосовно перспектив такого стану речей: 

  • Чи здатен Київський метрополітен і надалі приймати кількість пасажирів, що постійно зростає?
  • Де саме цей поріг, за яким користування КМ стане критично некомфортним і небезпечним для пасажирів?
  • Чи вже КМ на межі своїх можливостей, або ще є кілька років, щоб змінити тенденцію останніх десятиліть до невпинного збільшення навантаження на метро?
  • У разі надзвичайних ситуацій, при яких КМ вимушений буде припинити свою роботу, чи стане це справжнім колапсом у житті міста?
  • Які фінансові та інші збитки зазнає місто через відсутність гідних альтернатив для метро? Чи є план дій на випадок таких форс-мажорів?
  • Будівництво нових станцій і ліній метро у першу чергу поліпшить мобільність у місті або ж створить критичне навантаження на КМ, що призведе лише до негативних наслідків для міста загалом?
  • Чи є метро панацеєю, наприклад, для Троєщини? Або ж варто рівномірно розвивати і наземний, і підземний громадський транспорт, щоб уникнути монополії метро та зберегти рівень комфорту в користуванні ним?

На ці й інші питання ми не дамо відповідей у цій статті. Але озвучені вище запитання можуть підштовхнути до роздумів про перспективи громадського транспорту в Києві загалом і метрополітену зокрема.

Ми ж хочемо надати вам ще один інструмент для досліджень і аналітики — дані з Моделі міської мобільності за 2017 рік з пасажиропотоками Київського метрополітену: https://www.map.pro-mobility.org/ 

Інтерактивна карта 4М дозволяє дізнатися, яка кількість пасажирів щодоби проїжджає кожним із перегонів КМ. Для цього вам достатньо натиснути на ділянку метро, яка вас цікавить, — і в поп-ап вікні буде вказано кількість пасажирів (значення округлені до тисяч осіб).

Навіть з першого погляду помітно, що найзавантаженішою є Червона лінія метро, а особливо проміжок між станціями Вокзальна і Лівобережна. Серед причин високої популярності Вокзальної варто підкреслити фактор кінцевої швидкісного трамвая. Через відсутність прямого сполучення з центром міста, мешканці Борщагівки щодня масово навантажують Червону лінію метро. Вочевидь, і пересадкові станції Театральна і Хрещатик у години пік є надзвичайно популярними — впевнені, більшість читачів теж потрапляли у тисняву на цих станціях. 

Крім того, вже зараз у пікові години поїзди курсують Червоною лінією з періодичністю у 90 секунд, що є мінімально можливим з технічної точки зору інтервалом руху. І це, здається, перший сигнал того, що у найближчому майбутньому місто буде вимушене розв’язувати проблему надмірного попиту на метро.

Одночасно із цим, у напрямку житлового масиву Виноградар Зелена лінія метрополітену має порівняно низькі пасажиропотоки. З одного боку, можуть виникнути питання, чи доцільно у першу чергу розбудовувати таке дороге метро саме в цьому напрямку, зважаючи на низький поточний попит. Але з іншого, після введення в експлуатацію всіх житлових комплексів в районі проспекту Правди та прямого доступу до метро мешканців Виноградаря, неодмінно зросте попит на цей напрямок. Що неминуче призведе до ще більшого навантаження на пересадкових станціях Золоті Ворота і Палац Спорту. Хоча не варто забувати й про інший варіант: можливо, мешканці Виноградаря перестануть створювати додатковий попит на Червону та Синю лінії, доїжджаючи щодня до них наземним транспортом, і таким чином лише врівноважать пасажиропотоки Київського метрополітену.

А чи цікаво вам порівняти теперішній стан із перспективним? Наприклад, що відбудеться з попитом на метро після добудови станцій на Виноградарі? Або яким стане розподіл та кількість пасажирів за умови будівництва четвертої лінії метро в повному обсязі? Чи лише станцій, які об’єднають Тараса Шевченка, Лук’янівську і Вокзальну, щоб розрахувати, скільки коштів буде витрачено задля будівництва цієї ділянки у співвідношенні до кількості перевезених пасажирів?

Модель міської мобільності дозволяє промоделювати будь-який із цих сценаріїв, що робить її безцінним інструментом для планування та ухвалення рішень.

Тому будемо раді почути, з якими ще сценаріями або шарами даних вам цікаво попрацювати для власних досліджень та аналітики? Які у вас є думки про майбутнє Київського метрополітену і транспортної системи загалом?

Будь ласка, залишайте ваші коментарі під дописом. Нагадуємо, що зараз на веб-карті також доступний шар даних з інтенсивностями індивідуального транспорту. І ми радо прислухаємося до ваших побажань стосовно розміщення нових шарів даних.

Звертаємо увагу, що досі триває тестування бета-версії карти. Тож якщо ви помітили якісь проблеми або можете і бажаєте допомогти в її розробці та вдосконаленні, будемо вдячні за зворотний зв’язок!

*опитування мобільності було проведено в листопаді-грудні 2017 року КМІС на замовлення А+С Україна шляхом CATI, вибірка 3000 респондентів, репрезентативна за адміністративними районами міста, статтю та віком.

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 18.02.2020

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/up300079/pro-mobility.org/www/wp-content/themes/promobilnist/single.php on line 90

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти