Навіщо в Утрехті відкрили величезний гараж для велосипедів

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт

Фото: bicycledutch.wordpress.com

У середині жовтня у нідерландському місті Утрехт відкрили ще один гараж для велосипедів на 900 місць. Гараж розташували в будівлі колишнього універмагу “Galeries Modernes” у центрі міста.

Членкиня ради зі сталої мобільності Утрехта відмічає, що в центрі міста припарковано дуже багато велосипедів. Через це не вистачало місця для інших користувачів міської інфраструктури – пішоходів та інших велосипедистів.

Тому головне завдання нового гаража – прибрати велосипеди з вулиць, щоб звільнити громадський простір. Для цього потрібно було знайти відповідне приміщення. Виявилося, що в центрі міста зробити це було дуже непросто, але після тривалих пошуків місце для гаража таки знайшли.

Гараж вирішили розмістити у будівлі колись знаменитого універмагу “Galeries Modernes”, який закрився ще у 1981 році. Потім у цій будівлі розташовувались різні магазини, а у 1991 році будівлю відремонтували і пофарбували у яскраво-синій колір. Завдяки цього споруда отримала нову назву – “De Planeet” (“Планета”).

До 2015 року будівля знаходилася в оренді, поки не з’явився новий власник. Він поставив за мету відновити колишню славу. Новий власник вклав в реконструкцію будинку 20 млн євро, а також повернув йому назву “Дім Модерн”.

Сьогодні це багатофункціональний комплекс, де 7500 м2 займають офісні приміщення і 3500 м2 – магазини. Що ж до велогаража, то його площа становить 1500 м2.

“Ми спостерігаємо зростання кількості велосипедів та електровелосипедів в місті. Через пандемію коронавірусу кількість дальніх поїздок на велосипедах зросла, багато хто замість громадського транспорту обрав велосипед. Людям потрібні безпечні та сухі місця для паркування велосипедів. Тому ми вирішили задовольнити попит міщан за допомогою нового гаража для паркування велосипедів”, – пояснює Герберт Тіменс, який відповідає за за політику в галузі велосипедних парковок та велосипедних інновацій.

Гараж для паркування велосипедів вміщує близько 900 велосипедів. Велосипеди можна паркувати на двоярусних стійках, також передбачені  місця й для вантажних велосипедів. Є ширші стійки для велосипедів з кошиками та велосипедів з дитячими сидіннями. Завдяки неглибокому пандусу (без сходинок) у гараж можна завезти безліч велосипедів різних типів.

Перша доба паркування – безкоштовно, після цього за кожні додаткові 24 години потрібно платити 0,50 євро. Також є можливість придбати річний абонемент, який дає право паркуватись на будь-якій міській парковці. Це коштує 75,67 євро на рік. 

Вільні місця позначаються на електронному табло на стелі, а також на табло динамічної системи керування велосипедними парковками Утрехта та у додатку для смартфонів. 

Велосипеди знаходяться поруч з камерами на стелі. У гаражі є шафи, де можна зарядити акумулятор електронного велосипеда. Також є можливість взяти на прокат дитячий візочок. Також у гаражі є пандус з антиковзкою поверхнею та жолоб із щітками для уповільнення руху велосипедів при спуску.

Олександр Мурін для “Про мобільність”

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 03.11.2021
велосипедмобільністьНідерланди

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти