Як в Мексиці заохочують користуватися велосипедами. Досвід програми Ideamos

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт

Протягом десятиліть люди у містах у всьому світі використовують велосипеди не лише для пасажирських перевезень. З початку пандемії COVID-19 спостерігається зростання використання велосипедів, електронних велосипедів, вантажних велосипедів та електронних вантажних велосипедів для доставки пошти, ліків, продуктів харчування, їжі та інших товарів. 

Програма Ideamos стартувала в січні 2020 року з метою просування стійкої та інклюзивної екосистеми мобільності в Мексиці. Вона була добре підготовлена ​​до того, щоб допомогти громаді відповісти на виклики пандемії COVID-19. Програма співпрацює з компаніями, які надають послуги з мобільності місцевим органами влади та організаціям громадянського суспільства.

У період із квітня по вересень 2020 року провели чотири пілоти. Одним із найбільш значущих став проект Rodando Ayuda. Він об’єднав дванадцять окремих організацій для доставки товарів першої необхідності вразливим групам населення. Пілотний проект тривав два місяці та охопив понад 2500 осіб.

Під час дії проєкту вдалося доставити понад 700 наборів (1 набір = приблизно місячний запас продовольства та товарів для сім’ї з 4 осіб) сім’ям, які серйозно постраждали від пандемії COVID-19. Доставка здійснювалася на велосипедах, що дозволило знизити викиди на 74% порівняно з доставкою на мотоциклі та на 78% порівняно з доставкою на фургоні. Загальні витрати також були на 17% нижчими, ніж при доставці на мотоциклах та фургонах.

Висновки, отримані з проекту Rodando Ayuda, стали стимулом для наступного проекту Rodando Juntas в 2021 році. Проєкт ставить за мету подальше покращення умов праці для кур’єрів, кількість яких постійно зростає. Крім того, проєкт покликаний сприяти демократизації додатків для доставки та використання велосипедів, включаючи електровелосипеди та каргобайки.

У 2021 році Ideamos запустила ще чотири пілотні проекти, включаючи VanCiclo, мета якого – надати альтернативу поїздкам на автомобілі шляхом встановлення велосипедних стійок на фургони загального користування.

Проєкт зосереджений на трьох маршрутах фургонів: один з велосипедною інфраструктурою та два особливо складні для велосипедистів з горбистим рельєфом та відсутністю велосипедних доріжок. Таким чином, частину шляху люди можуть проїхати велосипедом, а решту шляху — на загальному мікроавтобусі.

Останній пілотний проект MOVIN об’єднує десять компаній, що розташовані вздовж коридору Пасео-де-ла-Реформа – центрального ділового району Мехіко. Компанії спільно розробили план мобільності, який заохочує їхніх співробітників використовувати для поїздок на роботу екологічні види транспорту. План створення велоінфраструктури буде реалізовано з березня 2022 року, а пілотний проєкт триватиме до листопада.

Хоча пілотні проєкти Ideamos є короткими та обмеженими за масштабами, вони також відносно дешеві та швидко реалізуються.

Проект VanCiclo дозволяє людям більше користуватися велосипедами і, можливо, переосмислити необхідність використання особистого автомобіля. Проект Rodando Juntas, розроблений на основі Rodando Ayuda, сприяє розвитку сектора доставки на велосипедах, захищаючи при цьому права велокур’єрів.

Збільшення кількості та покращення якості велосипедних доріжок у поєднанні з розширенням доступу до різних типів велосипедів може призвести до подальшого розширення використання приватного велотранспорту, так і сектора велодоставки. Це забезпечує такі супутні вигоди, як зниження викидів, заторів та дорожньо-транспортних пригод, адже дедалі більше поїздок відбувається велосипедними доріжками замість автомобілів.

“У програми Ideamos є план сталого розвитку з конкретними діями щодо продовження, тиражування та/або розширення ідей проектів. Наприклад, у проекті Rodando Juntas метою є створення федерації з велосипедної доставки, інтегрованих у Coopcycle. Це підвищить їхню конкурентоспроможність”, — говорить Елой Гонсалес Мадразо, керівник програми Ideamos в ITDP Mexico.

За завершеними пілотними проектами були підготовлені технічні звіти з докладним описом цілей, методології, досягнень та результатів. Вже на початку 2023 року планується провести форум, на якому партнери програми зберуться разом, щоб поділитися висновками та новими ідеями.

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 30.06.2022
велосипедМексикамобільністьстала мобільність

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти