Громадський транспорт на водневих двигунах — уже реальність

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт
Фото: Intelligent Transport

На вулицях столиці Ірландії Дубліна з’явилися перші три двоповерхові автобуси на водневих паливних елементах. Вони здійснюватимуть маршрути в агломерації (так званому Великому Дубліні). Про це повідомляє Intelligent Transport з посиланням на Національний транспортний комітет Ірландії.

Розглянута модель автобуса — Wrightbus Street Deck H2 FCEV – виробляється Bamford Bus Company і збирається на їхньому заводі в Галгормі, що знаходиться на околиці міста Баллімена в Північній Ірландії. Один автобус з водневим двигуном коштує 2,4 млн євро. 

“Наша кліматична мета – це зменшення викидів у атмосферу. Для цього добре підходять автобуси з електричними двигунами. Однак такий транспорт підходить для перевезень у містах, а для більших відстаней краще підходять автобуси на водневих паливних елементах”, — підкреслює міністр транспорту Імон Райан.

Генеральний директор Національного транспортного комітету Енн Грем відмічає, що головною метою закупівлі автобусів на водневих паливних елементах є вивчити їхнє використання як громадського транспорту. 

“Автобуси на водневих паливних елементах — це лише одна з технологій, головною метою якої є зменшення викидів в атмосферу. І наше завдання — дослідити, як вона покаже себе на практиці”, — стверджує вона. 

Енн Грем підкреслює, що у найближчі роки комітет планує замовити 680 електробусів, з них 120 електробусів замовлять уже в серпні цього року.

Що таке водневі двигуни і що про них відомо

Вперше двигуни на водневих паливних елементах з’явилися у 1807 році. Їх запропонував французький інженер Ісаак де Рівас. У якості палива він використовував водень, який з’являвся в результаті електролізу води.  Але розробка так і не набула поширення, оскільки газ не так легко отримати і зберігати, як бензин.

Однак наприкінці ХХ століття, коли стала актуальною проблема зміни клімату та забруднення повітря, згадали про винахід Ріваса. Крім того, вони мають кілька переваг над електромобілями:

1) автомобілі на водні заправляються так само швидко, як і автомобілі на викопному пальному

2) вони мають аналогічну більше дальність проїзду, ніж електромобілі 

3) автомобілі на водневих паливних елементах мають низький вуглецевий слід — 2,7 г СО2 на кілометр порівняно з 20,9 г в електромобілів.

Втім на шляху поширення автомобілів на водневих паливних елементах є проблема великих втрат енергії і низький коефіцієнт корисної дії. Він складає лише 38% проти 80% в електромобілів.

Сьогодні розвиток автомобілів на водневих паливних елементах підтримують деякі автогіганти. Наприклад Toyota, яка випустила уже друге покоління моделі на водні — Mirai. У країні вранішнього сонця до 2030 року планують довести до 800 тисяч кількість водневих автомобілів. Інший автомобільний гігант Volkswagen робить ставку на електромобілі. До 2030 року в Німеччині планують збільшити кількість електромобілів до 7-10,5 мільйона.

А як ви думаєте, за яким типом двигуна майбутнє?

Наталія Міняйло спеціально для “Про мобільність”

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 07.08.2021
водневі двигуниелектромобілімобільністьстала мобільністьтехнології

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти