П’ять тенденцій, що визначають майбутнє транспорту

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт

Транспортна галузь постійно розвивається. Останнім часом з’явилось безліч інновацій, що відчутно формують напрямок розвитку усієї галузі. Ці інновації часто взаємопов’язані, і впливають одна на одну багатьма шляхами. У цій статті ми розглянемо п’ять найбільш помітних тенденцій у розвитку транспорту на найближчі роки, які визначили експерти зі SkedGo:

1. Технологічний прогрес

Стрімкий розвиток технологій все ще триває. Наразі 63% населення планети має доступ до інтернету, а за прогнозами, до 2025 року в світі буде 30,9 мільярдів пристроїв, підключених до інтернету та інших типів мереж. Відповідно, зараз наш світ більш об’єднаний мережами, ніж будь-коли раніше. Такі технології, як 5G, штучний інтелект та Інтернет речей (IoT), змінюватимуть міста, забезпечуючи оперативний зв’язок між транспортом та оточуючим його середовищем, що в свою чергу допоможе вдосконалити системи дорожнього руху, громадський транспорт та інші варіанти оптимізації мобільності.

Так, у проєкті Milton Keynes 5G Create на міському стадіоні були випробувані кілька іноваційних засобів мобільності, включно з автономними і дистанційно керованими транспортними засобами для переміщення людей, що супроводжувались дронами для додаткового контролю безпеки на місці. А у SkedGo інтегрували дані з IoT-датчиків у громадському транспорті, щоб інформувати пасажирів, які саме вагони переповнені. Такі дані мають практичну цінність для людей з обмеженими можливостями, тимчасовими травмами або неврологічними особливостями, а також для людей похилого віку та сімей з дітьми, оскільки дають можливість знати, де краще сідати. Розвиток цих технологій саме в людиноцентричному ключі — запорука додавання їх цінності для міст та їхніх мешканців.

2. Персоналізована мобільність

В міру того, як інновації персоналізації та мобільності як послуги (MaaS) все більше вкорінюються в рішеннях для мобільності, досвід подорожей стає більш плавним і динамічним. Додатки для планування поїздок вже стали лідерами у створенні змішаних варіантів транспортних переміщень, але міста знаходять все більше способів поліпшити доступність. Наприклад, люди в інвалідних візках можуть знайти маршрути, які відповідають їхнім потребам, або ж отримувати сповіщення про те, що ліфт може не працювати. Завзяті велосипедисти можуть отримати інформацію про те, наскільки певний маршрут є дружнім до велосипедистів, а інтеграція функцій заохочення та винагороди може спонукати мандрівників обирати більш екологічні варіанти пересування. Персоналізація сприятиме інклюзивності та надаватиме постачальникам послуг мобільності ключову інформацію для прийняття обґрунтованих рішень.

3. Нові типи мобільності

Останніми роками ми стали свідками кардинальних змін у тому, як ми підходимо до міської мобільності. Провідну роль в цих змінах відіграють спільні поїздки, спільне користування велосипедами, електросамокати та електровелосипеди. Крім того, зараз досліджується, як можна адаптувати рішення мікромобільності для підтримки людей з інвалідністю. Завдяки технологічному прогресу та впровадженню MaaS пасажири можуть легко отримати доступ до різних видів транспорту. MaaS не лише сприяє технологічному прогресу, але й відкриває вікно можливостей для просування нових типів мобільності, таких як транспорт, що реагує на попит (DRT), волонтерський транспорт або повторне використання корпоративних автопарків у періоди простою; це дозволяє оптимізувати ресурси і зробити життєво важливі послуги доступними для громад.

4. Переосмислення міського простору

Урбанізація та зростання населення створюють серйозні виклики для розробки ефективної транспортної інфраструктури. Щоб подолати цю проблему, міста шукають інноваційні рішення у сфері мобільності, щоб зробити міські простори більш зручними для життя. Прикладами цього є тенденції “розумного міста” та концепція “15-хвилинного міста” (як, наприклад, у Парижі). Мова йде про 15-хвилинні міста, створення яких спрямоване на те, щоб зробити громадські простори більш зеленими і сприятливими для пішоходів і велосипедистів — ми вже не раз їх згадували в попередніх публікаціях. Суть — в гарантуванні того, що основні потреби мешканців можуть бути задоволені без необхідності долати далекі відстані. Зрештою, заохочуючи активні види мобільності, ця нова реальність може значно зменшити інтенсивність автомобільного руху.

5. Формування сталої мобільності

У зв’язку з підвищенням глобальної температури та цін на енергоносії, уряди досліджують можливості впровадження низки рішень для сталого розвитку транспорту. Мова про транспортні засоби на електродвигунах, мікромобільність, водневе паливо та інші передові технології. Їх мета — знайти зручні варіанти з низьким рівнем викидів у світових перегонах за альтернативні види пального та джерел енергії. А з більш прагматичної точки зору – після пандемії COVID-19 частка активних типів переміщень продовжує зростати: лише в Лондоні вона збільшилась на 40%, і загалом велосипедна індустрія процвітає по всій Європі. Щоб заохотити ці більш здорові варіанти пересування, багато країн продовжують облаштовувати велосипедні маршрути, що заодно і сприяє поліпшенню якості повітря і зменшенню рівня шкідливих викидів.

Захоплююче майбутнє

Майбутнє транспорту перебуває на порозі революції завдяки технологічному прогресу, персоналізованій мобільності, новим типам пересування та сталим джерелам енергії. Ми маємо можливість переосмислити міські простори, аби поліпшити ситуацію з мобільністю та підвищити якість життя в них для всіх мешканців. Лише прийнявши ці тенденції, ми можемо сподіватися на створення більш зв’язного, безпечного, справедливого і сталого майбутнього.

Джерело – https://futuretransport-news.com/five-trends-driving-the-future-of-transport/

Переклад: Олександра Суворова

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 14.04.2023
mobility as a serviceвирішення проблемелектромобіліелектросамокатимобільністьстала мобільністьсталий розвитоктранспорт

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти