Як розвиватиметься мобільність у 2023 році: П’ять чинників

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт


Фото: Pixabay

Мобільність зазнає змін ще швидшими темпами, ніж будь-коли раніше. Ці п’ять чинників визначатимуть мобільність у 2023 році:

1. Кліматична криза як найсильніший рушійний фактор

Кліматична криза та зростаюча урбанізація вимагають термінового переходу до більш сталих та ефективних транспортних систем. Таким чином, у 2023 році потреба в екологічних змінах залишатиметься найсильнішим рушієм нових технологій, послуг та інновацій. Багато зусиль буде зосереджено навколо того, як досягти нульових викидів, як далі просувати сталі види транспорту та як змінити давні звички людей щодо мобільності. 

2. Розбудова інфраструктури електромобілів

2023 рік все більше людей пересядуть на електромобілі.

Oчікується, що світові продажі електромобілів зростуть на 20% порівняно з минулим роком і отримають дохід у розмірі 462 мільярдів доларів у 2023 році.

Разом з тим інфраструктура зарядних станцій ще далека, щоб задовольнити потреби. У США метою є встановлення 500 тис. громадських зарядних станцій по всій країні до 2030 року. Дослідження McKinsey від 2022 року показує, що цього навіть недостатньо. США потребуватимуть 1,2 мільйона громадських зарядних станцій для електромобілів та 28 мільйонів приватних зарядних станцій для електромобілів. 

Отже, системні та орієнтовані на попит підходи до розбудови інфраструктури електромобілів є нагальною потребою.

3. Великі дані (BigData) 

BigData та діджиталізація є ключовими складовими для формування розумних міст (smart city), сталих і ефективних транспортних систем майбутнього. Промисловість і державний сектор володіють “золотими” джерелами даних (дані про трафік становлять лише невелику їх частину), які поки що в значній не використовуються.

Підвищення цього потенціалу стане однією з головних цілей у 2023 році не лише для машинного навчання та штучного інтелекту, але й для аналізу та візуалізації даних. Це також включає подальшу стандартизацію даних. Запровадження більшої кількості стандартів даних сприятиме співпраці, створенню нових ринків і підвищенню ефективності.

4. Людина в центрі уваги.

Через десятиліття на зміну автомобілецентричному підходу до міського планування приходить підхід, орієнтований на містян. Створення привабливих для життя та сталих міських просторів вимагає зосередженості на потребах і бажаннях людей. Не дивно, що Анн Ідальго досягла такого успіху у своїй концепції повернути Париж парижанам.

Сприяння активній мобільності та пересуванню на короткі відстані, а також зменшення викидів, шуму, заторів та нещасних випадків, пов’язаних із дорожнім рухом, покращує якість життя. Багато міст наслідуватимуть цей приклад у 2023 році.

5. Приваблива візуалізація

Завдяки постійній доступності нових технологій та інновацій сьогодні маємо найкращі умови для успішної трансформації в напрямку рівної, доступної та сталої мобільності. Аналітика на основі даних є простою для розуміння, управління та регулювання мобільності. Привабливі візуалізації, інформаційні панелі та анімації стають все більш важливими в цьому контексті. Вони дозволяють планувальникам досліджувати різні сценарії і ділитися своєю історією мобільності з різними зацікавленими сторонами. Це надзвичайно допомагає у прийнятті рішень.

Автор: Максим Дорош

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 01.02.2023
Автор: doroshmaxym
аналітикаелектромобілімобільністьпрогнозстала мобільність

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти