Скільки киянам коштує кожен місяць (без)діяльності “Київпастрансу”

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт

Щомісяця через неефективну роботу наземного комунального транспорту або його відсутність (в основному тролейбуси) кожен працюючий киянин та киянка переплачують за проїзд мінімум у два рази більше.

Мінімум 600 гривень в маршрутці (дві поїздки по 15 грн і тільки у робочі дні), де мінімум комфорту та немає безготівкової оплати.

Мінімум 1400 гривень за пальне для автомобіля (шлях “дім-робота” 10 км, витрата пального 7 літрів на 100 км, ціна 50 грн, поїздки тільки у робочі дні). І це без урахування витрат на утримання автівки (страхування, ремонти, мийка, запчастини, паркінг, штрафи).

При цьому витрати містянина за використання наземного комунального транспорту за 20 робочих днів склали б орієнтовно 320 гривень при ціні поїздки 8 грн, а з транспортною карткою ї поїздками по 6.50 ще дешевше – 260 гривень.

Різниця колосальна – з маршруткою більш ніж удвічі, а з автомобілем – більш ніж вп’ятеро. Тому деякі люди не їздять нікуди у вихідні, щоб зекономити.

Тут варто нагадати, що левову частку коштів “Київпастранс” на своє існування отримує дотаціями з міського бюджету, а не заробляє на платоспроможних пасажирах, бо віддав їх маршрутникам. Тобто кожен працюючий киянин витрачається двічі. 

Спершу ви платите величезні податки з доходів за те, що роками неефективні чиновники з транспортної сфери за ваші ж гроші розвалюють систему громадського транспорту і таким чином роблять все для того, щоб вже потім ви нею не користувалися (бо довго і не комфортно), а пересідали в дорожчі маршрутки чи значно дорожчі у повсякденному використанні автомобілі.

Чиновники Дептрансу та менеджери “Київпастрансу” роблять все, щоб жителі міста витрачали все більше і більше власних грошей лише на поїздки містом.

Постійно пишу, що багато тролейбусних маршрутів не працює, а інші види транспорту працюють геть погано і возять повітря навіть після звільнення Київщини від росіян. А це вже понад три місяці, близько 100 днів.

Втрати на поїздки містом кожен може порахувати сам. Але це точно тисячі гривень, які люди могли витратити на їжу, ліки, відпочинок чи віддати донатами на ЗСУ.

Олександр Гречко спеціально для “Про мобільність”


Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 12.07.2022
громадський транспортКиївмобільність

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти