
“Київпастранс” розігнав ремонтні бригади та вже два місяці не хоче відновлювати контактну мережу. Це щоб ви знали реальну причину того, чому тролейбуси №5,16,23 їздять за дуже зміненими маршрутами, а 7,18,25,28,33,35,39-го взагалі немає. Кияни залишились без найпопулярніших тролейбусних маршрутів правобережного Києва. А от приватні перевізники з маршрутками “по 15” дуже вдячні за таку можливість підзаробити.
Для мене була абсолютно незрозумілою причина того, чому “Київпастранс” з початку квітня не відновлює тролейбусні контактні мережі, які постраждали через обстріли, на чотирьох досить важливих напрямках (на фото). Мої заявки щодо цього на 15-51 ігноруються без пояснень.
Джерела в Київпастрансі відкрили очі на причину проблеми і велику загрозу для електротранспорту міста. Справа в тім, що фахівців електротехнічної служби у Київпастрансі вже майже немає. Немає кому чіпляти сотні метрів дротів. Бо частину людей звільнили/вивели в простій, а хтось пішов на війну.
І за всі мережі електротранспорту Києва – трамваї і тролейбуси (правого і лівого берега, на хвилиночку) зараз відповідає невеличка група спеціалістів електротехнічної служби. Щоб ви розуміли, їм ще й палива для роботи і пересування містом виділяють мінімум. Хоча на косіння трави по місту, яке всі нещодавно бачили, комунальники бензину не шкодували.
Водії електротранспорту щодня виходять на маршрути з побоюванням, щоб не обірвалась контактна мережа, бо ремонтувати її по факту нікому.
Те що з початку квітня Київпастранс не спромігся купити дроти в Україні чи за кордоном або навіть позичити у тої ж Вінниці чи Львова показує, що не дуже то в комунальному підприємстві й хочуть відновлювати контактні мережі тролейбусів. Вони раніше не реагували на потреби киян з важливих питань і надалі не планують.
Тим часом, на киянах чудово заробляють маршрутники. Їм повернення тролейбусів на вулиці Києва не вигідне і можливо це одна з основних причин того, чому “Київпастранс” нічого не робить. Сплачена і необлікована готівка киянами в маршрутках частково перетікає в потрібні кишені кураторів в Київраді та КМДА.
Шалена неефективність “Київпастрансу” і безглузда транспортна робота водіїв щодня. І тут не смішно, бо на цю дичину витрачаються податки киян
Саботаж “Київпастрансу” щодо відновлення тролейбусних контактних ліній не тільки позбавив киян популярних тролейбусних маршрутів і змусив платити по 15 грн маршрутникам, а й породив шалену неефективність використання ресурсу водіїв та тролейбусного парку на працюючих зараз маршрутах.
Покажу на прикладі тролейбусу №41
Раніше від ТРЕД №2 на Шулявці до початку маршруту на м. Святошин водій доїжджав напряму проспектом Перемоги. 5,4 кілометри за 10 хвилин.
Зараз дорога від депо до маршруту виглядає “цікавіше”: Шулявка-Дорогожичі-Ольжича -розворот-Дорогожичі-Ризька-Сирець-пл.В.Марченко (пошкоджена мережа на розворотному кільці)-вул. Північно-Сирецька-розворот-пл.В.Марчено, Нивки, Святошин.
А це вже 16,4 кілометрів дороги і майже 60 хвилин абсолютно неефективної роботи машини та водія.
Тобто виїзд на маршрут це щодня +11 лишніх кілометрів шляху та +50 хвилин безглуздо витраченого часу. По факту це втрачений 1 круг тролейбусу по маршруту №41, під час якого можна провезти сотню пасажирів по 8 грн і пільговиків. Що це як не втрачені потенційні доходи?
Та ми вже знаємо, що з початку квітня у “Київпастрансі” нічого не зробили для ремонту тролейбусних мереж на Берестейській та пл. В.Марченко.
Схожа ситуація і по деяких інших тролейбусних маршрутах. Лишній гак з Куренівського тролейбусного депо №4 водіям тролейбусів щодня доводиться робити, щоб доїхати на маршрути, які працюють в районі Петрівки. Тепер туди дістаються не через вул. Олени Теліги, а вул. Луговою повз “Караван” і далі через всю Оболонь.
Біда в тому, що керівники “Київпастрансу”, які виконують вказівки людей з оточення нашого мера Кличка, заточені на розпилювання дотацій та зливання пасажирів маршрутникам. І це породжує дику неефективність комунального транспорту, безглузду роботу і розвалювання транспортної системи міста на довгі роки, навіть після того, як Кличка вже не буде при владі.
Олександр Гречко для “Про мобільність”
0 комментар(і/ів):