Що відбувається за лаштунками “Київпастрансу” і чому не працюють тролейбуси

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт
Фото: Вікіпедія

“Київпастранс” розігнав ремонтні бригади та вже два місяці не хоче відновлювати контактну мережу. Це щоб ви знали реальну причину того, чому тролейбуси №5,16,23 їздять за дуже зміненими маршрутами, а 7,18,25,28,33,35,39-го взагалі немає. Кияни залишились без найпопулярніших тролейбусних маршрутів правобережного Києва. А от приватні перевізники з маршрутками “по 15” дуже вдячні за таку можливість підзаробити.


Для мене була абсолютно незрозумілою причина того, чому “Київпастранс” з початку квітня не відновлює тролейбусні контактні мережі, які постраждали через обстріли, на чотирьох досить важливих напрямках (на фото). Мої заявки щодо цього на 15-51 ігноруються без пояснень.

Джерела в Київпастрансі відкрили очі на причину проблеми і велику загрозу для електротранспорту міста. Справа в тім, що фахівців електротехнічної служби у Київпастрансі вже майже немає. Немає кому чіпляти сотні метрів дротів. Бо частину людей звільнили/вивели в простій, а хтось пішов на війну.

І за всі мережі електротранспорту Києва – трамваї і тролейбуси (правого і лівого берега, на хвилиночку) зараз відповідає невеличка група спеціалістів електротехнічної служби. Щоб ви розуміли, їм ще й палива для роботи і пересування містом виділяють мінімум. Хоча на косіння трави по місту, яке всі нещодавно бачили, комунальники бензину не шкодували.

Водії електротранспорту щодня виходять на маршрути з побоюванням, щоб не обірвалась контактна мережа, бо ремонтувати її по факту нікому.

Те що з початку квітня Київпастранс не спромігся купити дроти в Україні чи за кордоном або навіть позичити у тої ж Вінниці чи Львова показує, що не дуже то в комунальному підприємстві й хочуть відновлювати контактні мережі тролейбусів. Вони раніше не реагували на потреби киян з важливих питань і надалі не планують.

Тим часом, на киянах чудово заробляють маршрутники. Їм повернення тролейбусів на вулиці Києва не вигідне і можливо це одна з основних причин того, чому “Київпастранс” нічого не робить. Сплачена і необлікована готівка киянами в маршрутках частково перетікає в потрібні кишені кураторів в Київраді та КМДА.

Шалена неефективність “Київпастрансу” і безглузда транспортна робота водіїв щодня. І тут не смішно, бо на цю дичину витрачаються податки киян

Саботаж “Київпастрансу” щодо відновлення тролейбусних контактних ліній не тільки позбавив киян популярних тролейбусних маршрутів і змусив платити по 15 грн маршрутникам, а й породив шалену неефективність використання ресурсу водіїв та тролейбусного парку на працюючих зараз маршрутах.

Покажу на прикладі тролейбусу №41

Раніше від ТРЕД №2 на Шулявці до початку маршруту на м. Святошин водій доїжджав напряму проспектом Перемоги. 5,4 кілометри за 10 хвилин.

Зараз дорога від депо до маршруту виглядає “цікавіше”: Шулявка-Дорогожичі-Ольжича -розворот-Дорогожичі-Ризька-Сирець-пл.В.Марченко (пошкоджена мережа на розворотному кільці)-вул. Північно-Сирецька-розворот-пл.В.Марчено, Нивки, Святошин.

А це вже 16,4 кілометрів дороги і майже 60 хвилин абсолютно неефективної роботи машини та водія. 

Тобто виїзд на маршрут це щодня +11 лишніх кілометрів шляху та +50 хвилин безглуздо витраченого часу. По факту це втрачений 1 круг тролейбусу по маршруту №41, під час якого можна провезти сотню пасажирів по 8 грн і пільговиків. Що це як не втрачені потенційні доходи?

Та ми вже знаємо, що з початку квітня у “Київпастрансі” нічого не зробили для ремонту тролейбусних мереж на Берестейській та пл. В.Марченко.

Схожа ситуація і по деяких інших тролейбусних маршрутах. Лишній гак з Куренівського тролейбусного депо №4 водіям тролейбусів щодня доводиться робити, щоб доїхати на маршрути, які працюють в районі Петрівки. Тепер туди дістаються не через вул. Олени Теліги, а вул. Луговою повз “Караван” і далі через всю Оболонь.

Біда в тому, що керівники “Київпастрансу”, які виконують вказівки людей з оточення нашого мера Кличка, заточені на розпилювання дотацій та зливання пасажирів маршрутникам. І це породжує дику неефективність комунального транспорту, безглузду роботу і розвалювання транспортної системи міста на довгі роки, навіть після того, як Кличка вже не буде при владі.

Олександр Гречко для “Про мобільність”

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 26.06.2022
громадський транспортКиївтролейбус

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти