Що компанії можуть зробити для підтримки екологічно безпечних поїздок на роботу

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт

25% викидів транспортних засобів викликається людьми, які їдуть на роботу. У блозі ми пояснюємо, що можуть зробити компанії для підтримки більш екологічних поїздок на роботу.

Що таке управління корпоративною мобільністю?

В Європі інвестиції у велосипедну інфраструктуру та системи громадського транспорту змусили багатьох працівників перейти на сталі види транспорту. Водночас у США 86 % працівників все ще користуються своїм автомобілем, щоб їздити на роботу. Це навіть заохочують за допомогою субсидій на паркування.

У Німеччині набирає обертів Управління корпоративною мобільністю, метою якого є зменшення заторів та викидів. Великі компанії, такі як виробник автомобілів Daimler та мережа аптек dm, активно підтримують своїх співробітників у сталих поїздках на роботу

Управління корпоративною мобільністю включає всі заходи компаній для оптимізації та зменшення потоків трафіку, які вони генерують. «Звісно, це охоплює щоденні поїздки співробітників, ділові поїздки, пересування відвідувачів або рух в межах території компанії», – говорить Петра Штраус. Вона розробляє концепцію Управління корпоративною мобільністю в якості консультанта в PTV Group.

Компанії впроваджують спільні управління мобільністю з різних причин Для dm та Управління корпоративною мобільністю це є важливим елементом формування привабливого робочого середовища.

«Ми хочемо надати своїм співробітникам привабливі варіанти подорожей та стабільних переїздів, які можуть доповнити або полегшити їхню повсякденну роботу», – каже менеджер dm Філіп Вейгер з команди менеджменту співробітників dm.

Іншими причинами є економія коштів, краща доступність і скорочення паркувальних місць. І, звичайно, цілі сталого розвитку. Завдяки ініціативам “Співпрацюйте з Управлінням корпоративною мобільністю” компанії можуть зробити вагомий внесок у більш сталу міську мобільність.

«Екологічні аспекти стають вирішальними для багатьох при виборі роботодавця. Таким чином, концепції мобільності, орієнтовані на майбутнє, і хороший екологічний слід є конкурентними перевагами для компаній. Таким чином, компанії можуть зменшити викиди парникових газів, впровадивши розумну мобільність та концепції сталої комунікації», – каже Штраус.

Під час будівництва нової штаб-квартири dm, яка відкрилася у Карлсруе у 2019 році, з самого початку розглядали тему сталого транспорту.

Таня Волтерс з Управління інфраструктурою в dm пояснює: «Вже на етапі планування ми хотіли бути легкодоступними для всіх співробітників. Для нас було важливо створити відповідну структуру для кожного профілю мобільності».

Наприклад, при плануванні будівлі було враховано додатковий вхід, щоб забезпечити найкоротші відстані для працівників, які їздять на поїзді. Окрім класичних місць для паркування автомобілів, компанія dm встановила місця для паркування зі станціями електронної зарядки та великим критим гаражем для велосипедів. Також є станція технічного обслуговування інструментів та інфраструктура зарядки для електровелосипедів.

«Початковий страх, що місць для паркування автомобілів буде недостатньо, швидко розвіявся. На відміну від цього, гараж для велосипедів досягає меж місткості, коли він працює повністю, – каже Таня Волтерс. – Багато колег перейшли на велосипеди. Це може бути пов’язано з тим, що ми пропонуємо оренду велосипедів з 2021 року, або з тим, що доступні душові, роздягальні та сушильні. З цієї причини ми наразі також тестуємо та вивчаємо розширення у цій сфері».

Як реалізувати ініціативи з управління корпоративною мобільністю

Усі компанії різні, з різними вимогами, індивідуальними вимогами та потребами щодо транспортування. Це слід враховувати під час розробки концепції управління корпоративною мобільністю.

«Перш ніж приступити до конкретних заходів, важливо є визначення екологічного сліду компанії. Для цього можна використовувати онлайн-опитування співробітників. Вони також надають важливу інформацію про потенціал покращення», – пояснює Петра Штраус

Тоді можна розробити широкий спектр заходів, таких як:  

заохочення до користування велосипедами або громадським транспортом

корпоративні пропозиції щодо спільного використання автомобілів або поїздок

інформаційні кампанії з метою підвищення обізнаності серед працівників.

Петра Штраус та її команда підтримують компанії у розробці та впровадженні конкретних методів та заходів та у поданні заявки на фінансування. Вона додає: «Управління корпоративною мобільністю може зробити вагомий внесок у сприяння сталому переміщенню на роботу і таким чином зменшити затори – особливо якщо компанії, співробітники та оператори мобільності рухаються в одному напрямку».

Сергій Костенко для “Про мобільність”

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 14.09.2021
Німеччинастала мобільністьтранспорт

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти