Чим відрізається планування маршруту від оптимізації маршруту

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт

У сучасному світі терміни “планування маршруту” та “оптимізація маршруту” використовуються занадто часто. Спершу може здаватися, що ці терміни є синонімами, але це зовсім не так. Між цими двома методами планування існує велика різниця. Спробуємо розібрати ці методи більш детально.

Фото: rotie.nl

Що таке планування маршруту?

Планування маршруту – це, по суті, не що інше, як система, в яку ви вносите пункт призначення. На підставі початкової, проміжної і кінцевої точок система розраховує, який маршрут краще. На екрані відображається, скільки кілометрів вам потрібно подолати і скільки часу це займе.

В автомобільному транспорті системи планування маршрутів використовуються для розрахунку оптимального маршруту для однієї вантажівки з двома або більше адресами доставки. При плануванні маршруту враховуються всі дані, що мають відношення до автомобільного транспорту: максимальний простір над головою в кабіні водія і навантаження на вісь автомобіля, маршрути для вантажних автомобілів, екологічні зони і тимчасові вікна в центрах міст і т. д.

Така система розраховує не тільки відстань і час в дорозі, але й транспортні витрати та вартість проїзду. Все, що необхідно – це географічні дані, такі як географічні назви, поштові індекси, назви вулиць і номери будинків або географічні координати. На основі цих даних система генерує карту, яка показує маршрут. За необхідності планувальник може в цифровому вигляді передати маршрут водієві відповідної вантажівки.

Що таке оптимізація маршруту?

Оптимізація маршруту охоплює набагато більше процесів, ніж просто планування маршруту. Програмне забезпечення оптимізує маршрут не тільки однієї вантажівки, а й всього автопарку. На основі всіх адрес завантаження і розвантаження система автоматично розраховує оптимальний розподіл вантажів між вантажівками. Мета: максимально ефективне використання вантажівок і мінімізація транспортних витрат.

При розподілі вантажів система враховує безліч чинників:

  • чи включає автопарк тільки вантажівки з причепами або, наприклад, варіанти поєднань вантажівок і причепів?
  • які замовлення поміщаються або не поміщаються в вантажну секцію вантажівки?
  • чи можливо врахувати всі тимчасові вікна і домовленості про постачання?

Система планування поїздок робить планування ефективним. Планувальники мають краще розуміння ситуації, менше ламають голову і генерують надійну пропозицію по плануванню одним натисканням кнопки.

Завдяки своїй величезній гнучкості програмне забезпечення для оптимізації маршрутів підходить для планування щоденних поїздок з декількома пунктами зупинки, для підготовки детальних пропозицій та для оцінки альтернативної логістичної стратегії. У систему можуть бути введені всі дані про замовлення за один день, а також дані, наприклад, за більш тривалий період.

Чи замінює програмне забезпечення для оптимізації маршрутів планувальника?

На це питання є тільки одна відповідь: звісно ні. Звичайно, програмне забезпечення для оптимізації маршрутів може розрахувати тисячі маршрутів з різними можливостями за лічені секунди. При цьому враховуються сотні факторів, які впливають на витрати і домовленості про доставку. Це більше, ніж може зробити планувальник.

Але тільки фахівець з планування може приймати рішення, які дійсно зроблять клієнтів щасливими. Планувальник може перевіряти і коригувати дані та знає, що необхідно для забезпечення найкращого обслуговування клієнтів. Планувальник знає, куди направити водіїв, і може вчасно втрутитися, якщо водій затримується.

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 05.10.2021
плануваннятранспортне планування

1 комментар(і/ів):

  • victorpolyanko

    07.10.2021 о 12:10

    Дякую за статтю! Чи я правильно зрозумів, що між термінами планування та оптимізація така сама різниця, як між значенням українських слів створення та покращення?

    Відповіcти
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти