Чудова дев’ятка. Проекти Громадського бюджету про мобільність та урбанізм

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт

У вівторок, 17 серпня стартувало голосування за проєкти Громадського бюджету 2022 року, яке триватиме до 15 вересня. Кошторис Громадського бюджету цього разу складає 200 мільйонів гривень. Це на 30 млн більше, ніж було минулого року.

До голосування допустили 951 проєкт. Усі проекти поділили на дві категорії: великі, 1-3 мільйони гривень (таких проєктів допущено 231), та малі проекти – від 100 до 999 тисяч гривень (таких є 720).

Найбільше проєктів – у тематиці “Освіта, громадянське суспільство” (449). У тематиці “Транспорт” подали 34 проекти. Команда “А+С – Про мобільність” відібрала топ проектів у сфері мобільності, які варто підтримати цього разу.

Особливість цьогорічного Громадського бюджету в тому, що одна особа має 10 голосів і може проголосувати не більше ніж за один громадський проєкт у кожному тематичному блоці.

Перехрестя-кола малого радіусу для підвищення безпеки руху

Автор проекту №1428 – колишній очільник U-Cycle Богдан Лепявко. Проект передбачає облаштування трьох кругових перехресть малого радіусу в Києві для запровадження кращих світових практик з підвищення безпеки дорожнього руху. Перехрестя-кола пропонується облаштувати за такими наступними адресами: перехрестя Тютюнника; перехрестя Бурмистенка; перехрестя Краснова.

Для цього пропонується використати розмітку та додаткові елементи (бордюри, клумби, колесовідбійники і т.п.). Очікується, що в результаті на 40% зменшиться кількість ДТП і на 80% зменшиться кількість травм в ДТП. Бюджет проекту – 1, 3 млн грн.

Інклюзивний вхід на бульвар Антоновича

Проект №1322 Андрія Дашка (“URBAN INIATIVES CREW”) передбачає заміну сходів на зручний пологий з’їзд (пандус), що дозволить маломобільним групам населення користуватись бульваром Антоновича  зі сторони вул. Саксаганського. Це збільшить привабливість центральної частини міста для всіх жителів. Бюджет проекту – 120 тис. грн.

Дефібрилятори для шкіл Шевченківського району

Проект під номером №595 подав громадський активіст Дмитро Примаченко. Він передбачає встановити дефібрилятори (АЗД) в школах, які вже прийняли участь в проекті «Безпечна школа» та мають сертифікованих Європейською радою реанімації педагогів-провайдерів міжнародного протоколу BLS (Базова підтримка життя із застосуванням АЗД). За 1,5 млн планується встановити дефібрилятори в 14 школах Шевченківського району столиці.

Виділені смуги для громадського транспорту на найбільш проблемних вулицях Києва

Автор проекту №1546 – транспортний аналітик та урбаніст Олександр Рак. Проект пропонує організувати виділені смуги для громадського транспорту (в тому числі фізично) на найбільш проблемних вулицях Києва. Наприклад, на Повітрофлотському проспекті, вулиці Чорновола тощо. 

Це важливо з огляду  на принципи сталої мобільності та економічну ефективність. У Києв,і на жаль, громадський транспорт стоїть у заторах, спричинених автомобілями. Бюджет проекту – 1 млн грн.

Веломаршрут дублером Голосіївського Проспекту від ВДНГ до вул. Михайла Стельмаха

Проект №1204 передбачає облаштування на 2,2 км дублеру Голосіївського проспекту безпечнішу зону змішаного руху, з обмеженням швидкості 20 км/год. Також додатково планується організувати ділянки одностороннього руху на дублері – облаштувати захищені велосипедні контрсмуги від вул.Жуковського до вул.Бурмистенка та від вул.Бурмистенка до вул. Маричанської для розвантаження шляху в годину пік, а також зменшить шумове навантаження та викиди СО2 для місцевих жителів та киян.Бюджет проекту – 999,6 тис. грн.

Влаштування пандусу на Голосіївському проспекті

Проект №1523 подала архітекторка Студії ландшафтної архітектури Kotsiuba Марія Андрієнко. Він передбачає створення пандус біля перетину вул.Полковника Потєхіна з Голосіївським проспектом. Бюджет проекту – 420 тис. грн.

Забезпечення безпечних тренувань з велоспорту

Проект №1168 Володимира Мельника з команди “Київський велотрек” передбачає придбання автобусу для технічного супроводу дітей під час тренувань та змагань з велоспорту на шосе, а також для пересування в інші міста. Заняття в ДЮСШ є безкоштовними. Бюджет проекту – 1,2 млн грн.

Пірси для сидіння на Грецькій набережній

Проект №1090 подав містопланувальник Ілля Царенко. Прект Іллі – це наступна черга проекту з віталізації набережної на Позняках. “Пропоную встановити деревяні пірси, що дозволять користувачам спуститись з високих бетонних сходів до води, для рибалки та контакту з водою та озеленення. Це дозволить сидіти на дереві, а не на бетоні, в тіні дерев коло води, рибалити чи спостерігати захід сонця”, – пояснює він. Бюджет проекту – 1 млн грн.

Безпечна Політехнічна

Проект №1253 Андрія Єрофеєва передбачає встановлення камер відеоспостереження на Політехнічній та біля скверу Поляна. Це дасть змогу поліпшити криміногенну ситуацію у мікрорайоні завдяки спільним зусиллям та скоординованій роботі правоохоронних органів, міської та районної влади. Бюджет проекту – 500 тис. грн.

Як голосувати за проекти

Цього року діють нові правила голосування. Одна особа має 10 голосів і може проголосувати не більше ніж за один громадський проєкт у кожному тематичному блоці. Всього є 10 блоків:

🔹освіта

🔹ЖКГ

🔹екологія

🔹культура

🔹дороги та транспорт

🔹молодь та спорт

🔹здоров’я

🔹соціальний захист, інклюзія

🔹інформаційні технології (ІТ)

🔹міжтематичні 

Рейтинг, за яким визначаються проєкти-переможці, запроваджується для кожної з категорій і розраховується за формулою: кількість відданих за проєкт голосів поділити на необхідну для реалізації суму.

Проголосувати можна на сайті gb.kyivcity.gov.ua. Для цього потрібно залогінитися у своєму кабінеті за допомогою BankID і натиснути «Переглянути проекти» та обрати за допомогою фільтрів тематику і локалізацію. Їх ще можна шукати за номером або назвою.

Віддати свій голос за проекти можна і через міський застосунок «Київ Цифровий».

Голосувати можуть усі резиденти Києва віком від 16 років і громадяни, які платять податки у столиці.

Щоб виграти, потрібно зібрати від кількох сотень голосів для малих проєктів, до 4-5 тисяч голосів.

Підготувала Наталія Міняйло спеціально для “Про мобільність”

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 19.08.2021
мобільністьстала мобільність

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти