Безпека дорожнього руху під час карантину COVID-19: уникнення аварій

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт

Порожні дороги під час карантину коронавірусу призвели до збільшення швидкості руху автомобілів та більшої небезпеки для пішоходів та велосипедистів. Обсяги руху та затримки зменшились під час пандемії коронавірусу (COVID-19) у багатьох містах світу. А ті, хто продовжував щоденні поїздки, відчули підвищення надійності подорожей та зменшення часу подорожі. Чому?

Париж
Порожня вулиця Парижу під час карантину

Не рідко вулиці, облаштовані світлофорним регулювання мають «зелені хвилі», які під час “пікових навантажень” слугують перевантаженим умовам руху транспорту. Але під час COVID-19, коли більшість населення міст залишається вдома, заторів мало.

Порожні вулиці провокують зростання швидкості руху автомобілів. За винятком цих тенденцій така ситуація може тривати кілька місяців, поки ми не повернемося до норми, збільшуючи ризики безпеки для автомобілістів, пішоходів та велосипедистів.

Обмеження швидкості – ключ до безпеки

Симулятор водія від PTV
Симулятор водія від PTV для вивчення перехресть у Санта-Крус, Болівія

За даними Європейського Союзу та Всесвітньої організації охорони здоров’я, збільшення швидкості пов’язано з більшою ймовірністю аварій. Щоб проілюструвати це, група PTV провела дослідження в Болійському місті Санта-Крус-де-ла-Сьєрра, використовуючи програмне забезпечення PTV Vissim.

У ході дослідження змоделювали як різні обмеження швидкості та їх виконання впливають на безпеку. Крім того, симулятор водіння PTV дозволив перевірити небезпечні перехрестя. Всі локації мали різні параметри швидкості та інтенсивності пішохідного руху.

Результати дослідження показали, що зниження дозволеної швидкості є найбільш дієвим методом зменшення кількості аварій пов’язаних із зіткненні ззаду та зміною смуги руху. Забезпечення конструктивного обмеження швидкості виявилося більш ефективним засобом зменшення аварійних ситуацій для транспортних засобів, які перетинають головну проїжджу частину на перехрестях. Поєднання обох заходів забезпечує загальне зменшення аварій досліджуваної території.

Зниження темпів

Велосипедисти та пішоходи під час карантину
Велосипедисти та пішоходи можуть бути вразливими до аварій під час карантину коронавірусу

Тепер ми знаємо, що виживання пішоходів та велосипедистів залежить від швидкісних умов руху. Аварії, в яких задіяні вразливі учасники дорожнього руху та транспортні засоби, які рухаються з більшою швидкістю, можуть призвести до руйнівних наслідків. Багато досліджень з безпеки показують, що летальні випадки вразливих користувачів різко збільшуються лише з невеликим збільшенням швидкості: при 20 милях на годину очікується виживання 9 з 10 пішоходів, які беруть участь у аварії. Існує причина, чому швидкість шкільної зони така, якою є. При обмеженій швидкості в 25 миль / год її підвищення на 5 миль / год знижує вірогідність виживання до 5 з 10.

Інша проблема полягає в тому, що в багатьох районах, на які впливає коронавірус / COVID-19, спостерігається загальне зменшення кількості пішоходів та велосипедів. Ви можете спершу подумати: «В чому проблема? Менше людей може потрапити в аварію”. Але пам’ятайте, мета Vision Zero – усунути всі загибелі внаслідок дорожньо-транспортних пригод, а не лише зменшити їх.

Дане дослідження пов’язане з концепцією безпеки показує обсяги скорочення уразливих користувачів на дорогах в цифрах. Ця концепція говорить, що чим більше видимих ​​пішоходів і велосипедистів, тим більше автомобілістів усвідомлює їх присутність. Наприклад, буває так, що під час поворотного маневру ви до останньої секунди не бачите як один пішохід чи велосипедист перетинає вулицю. Але якби це була група з 10 пішоходів, які перетинають вулицю – ви, очевидно, помітили б їх раніше.

Зменшення аварійності під час COVID-19

Швидкісне обмеження в PTV Vissim
PTV Vissim показує вплив швидкісного обмеження

Отже, що можна зробити, щоб зменшити ризик аварій на дорогах під час кризи COVID-19? Поєднання підвищеної швидкості транспортного засобу та зменшення кількості вразливих користувачів – це негайна проблема, яка потребує оперативного розгляду та усунення наслідків.

Беручи до уваги досвід PTV, зменшення швидкості руху транспортних засобів принесуть користь автомобілістам, пішоходам та велосипедистам. Використовуючи програмне забезпечення PTV Vistro, інженери та планувальники руху можуть швидко розробити такі стратегії заспокоєння трафіку, як оптимізація та координація світлофорів для зменшення швидкості. PTV Vissim можна використовувати для моделювання та візуалізації наслідків цих пом’якшувальних факторів до впровадження.

Розміщення тимчасових обмежень швидкості також може сприяти зменшенню ризиків. У цьому випадку PTV Vissim може імітувати тактику примусового виконання реакцій автомобілістів на швидкісні обмеження.

У таких непередбачуваних обставинах, як COVID-19, наявність сучасної системи міської мобільності стає важливішою, ніж будь-коли. За допомогою системи Urban Mobility System можна швидко протестувати рішення в PTV Vistro, а потім безпроблемно моделювати за допомогою PTV Vissim. Завдяки наочим мапам та 3D-анімаціям транспортні інженери можуть поділитися з громадськістю та відповідальними посадовими особами які нові заходи та рішення для заспокоєння дорожнього руху нададуть очікувані результати та матимуть найбільший соціально-економічний ефект.

Джерело: https://blog.ptvgroup.com/en/city-and-mobility/covid-19-coronavirus-avoiding-road-crashes/

Адаптація: Наталія Костенко

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 01.06.2020

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/up300079/pro-mobility.org/www/wp-content/themes/promobilnist/single.php on line 90

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти