У червні 2018 року вчені Університету Лідс (Великобританія) провели дослідження, яке дало змогу встановити, хто з учасників дорожнього руху найбільше піддається впливу шкідливих викидів.
Експеримент проводився у годину «пік» і за умовою всі учасники руху: пішоходи, велосипедисти, автомобілісти та користувачі громадського транспорту, одночасно мали стартувати та подолати відстань 4 кілометри по найзавантаженішій ділянці вулиці в центрі міста. Для дослідження використовувалося високоякісне портативне обладнання для вимірювання забруднення.
В результаті експерименту було встановлено, що найменшому впливу шкідливих (12-мікро частинок) викидів піддалися велосипедисти, які подолали задану відстань за 11 хвилин, що вдвічі швидше ніж користувачі громадського транспорту та автомобілів.
Не зважаючи на те що велосипедисти дихають швидше при їзді, в результаті чого частинки, які вони вдихають, наближаються до такого ж рівня як і у користувачів моторизованого транспорту. Але на маршрутах з повільним рухом, де пасажири автомобілів і громадського транспорту змушені сидіти в хмарах шкідливих викидів, велосипедисти досягають кращих результатів.
Пішоходи ж пройшли цю відстань за 35 хвилин, а це означає, що вони піддалися найбільшому впливу шкідливих речовин.
Додатково вчені також перевірили «зелений» пішохідний маршрут, який був на 20% довшим, але уникав жвавих вулиць. В результаті вплив шкідливих речовин на пішоходів зменшився на 75%.
Також, команда проаналізувала кожну ділянку поїздки і встановила, що пішоходи отримують найбільшу дозу шкідливих речовин під час очікування на регульованих перехрестях, а велосипедисти, коли будинки утворювали закритий простір, в якому затримується токсичне повітря.
Гарі Фуллер з Лондонського Королівського коледжу, автор книги «The Invisible Killer», сказав: «Сорок відсотків автомобільних поїздок в Англії складають менше двох миль, тому для піших і велосипедних прогулянок є величезні можливості. Більш активні поїздки мають безліч переваг: вони можуть знизити рівень забруднення повітря та допомогти зменшити рівень шуму. Але, перш за все, більш активні поїздки можуть допомогти людям більше тренуватися в повсякденному житті і, як наслідок, принести величезну користь для здоров’я».
Статтю підготували: Ілона Королевська, Максим Дорош
1 комментар(і/ів):
Stan
так воно і є