Який з сервісів прокату самокатів найзручніший та найдешевший. Особистий досвід

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт
Фото: ITC

У період, коли все важче придбати пальне, стрімкими темпами розвивається мікромобільність. Одним із найяскравіших прикладів мікромобільності в місті є прокат велосипедів та самокатів.

З велосипедами у Києві все зрозуміло. На ринку існує лише одна компанія, яка дозволяє використовувати свої велосипеди як послугу. Це BіkeNow.  Але у сфері прокату електросамокатів є де розгулятись.

Мені відомо чотири великі компанії, які дозволяють брати в прокат електросамокати. Це BikeNow, Bolt, Zelecrta та Bird (Scroll). Досить не маленький вибір, але треба ж тепер розібратись, чим краще користуватись та які у кожного з самокатів переваги та недоліки.

BikeNow
Цей сервіс має досить велику кількість самокатів. Територіально самокати знаходяться лише на правому березі. Вартість поїздки складає 9 грн за розблокування та 1,90 грн за кожну хвилину використання. До речі, в BikeNow є можливість придбати підписку на місяць з безкоштовним розблокуванням, яка коштує 69 грн. 

Bolt
Також гігант серед прокату самокатів, але їхні самокати можна використовувати і на лівому, і на правому березі. Щоб розблокувати самокат Bolt, треба заплатити 5 гривень,  кожна хвилина обійдеться водію в 1,50 грн.

Zelecrta
Коли я планував писати цю статтю, в “автопарку” цього сервісу була невелика кількість самокатів, але зараз ситуація змінилася. Це хороший результат для такого сервісу, який не має великого бренду. Користуватись самокатами можна лише на правому березі, а за ціною — 9 грн за розблокування та 1,90 грн за хвилину використання.

Bird (Scroll)
Замикає нашу четвірку найменший за кількістю самокатів сервіс Bird, який має у своєму володінні приблизно 50 самокатів увечері буднього дня. Розблокування самоката Bird обійдеться в 10 грн, а хвилина використання коштує 4 грн (можливо зараз тарифи інші).

Досвід використання

Все що буде описано нижче, це моя суб’єктивна думка і особиста рекомендація по використанню самокатів.

При вибору сервісу по прокату самокатів, я відразу відкинув варіанти Zelecrta та Bird, і ось чому. Zelecrta можна паркувати лише біля доріг вулиць, тому біля дому ви не запаркуєтесь. До того ж, самокат для мене виявився трохи занизьким (мій зріст 1,85 м). Bird же має дуже маленьку кількість самокатів, тому при пошуку самокатів поруч, Bird знаходився далі за всіх.

Найчастіше мені доводилось користуватись самокатами Bolt та BikeNow. При використанні цих самокатів я спочатку вирішив порахувати, яким самокатом користуватись вигідніше Bolt чи BikeNow. 

Фото: ITC

Для цього візьмемо середню тривалість поїздки на самокаті. Наприклад, 10 хвилин. На самокаті Bolt така поїздка обійшлась мені у 20 грн, водночас за таку ж саму поїздку на самокаті від BikeNow мені потрібно було б заплатити 28 грн. 

Але я пішов далі. Нагадую, що у BikeNow можна придбати безкоштовне розблокування самоката на місяць за 69 грн. З такою підпискою вартість 10 хвилин на самокаті обійдеться в 19 грн. Це майже теж саме, що і 10 хв на Bolt без всіляких підписок чи акцій. Вже на 13 хв поїздки зелений самокат виграє жовто-блакитний з вартістю 24,50 грн проти 24,70 грн відповідно. На 20 хвилині різниця буде складати 3 грн на користь Bolt.

До того ж, в мене був дуже невдалий досвід користування самоката BikeNow. Я поспішав на зустріч зранку, найближчий самокат до мене був BikeNow. Яким же було моє здивування, коли я натиснув на газ, а мій самокат ледве котився по рівній дорозі. Вгору взагалі довелось йти пішки й тягнути за собою самокат. Хотів пересісти на інший самокат, але поруч інших самокатів не було.

Я ледве “доїхав” до кінцевої точки, але тут почалися танці з бубном, щоб припаркувати самокат. Зона була не заборонена для паркування, додаток просто не хотів завершувати мені поїзду. Кнопка “Завершити” була неактивною. Через 3 хвилини (майже 6 грн на секундочку) все-таки вдалось випадково закінчити поїздку, але неприємні відчуття від використання BikeNow залишились. 

Подзвонивши в службу підтримки та пояснивши ситуацію, мені скасували поїздку повністю та повернули гроші. Це приємно. Як мені пояснили, в наступний раз, коли буде така ситуація, потрібно відразу дзвонити в підтримку і вони будуть перезапускати самокат. Якось дуже не зручно.

Висновок

Якщо не брати до уваги технічні проблеми при використанні самокатів BikeNow, все одно його слід використовувати лише при коротких поїздках до 13 хвилин. І лише в тому випадку, якщо у вас придбана підписка, яку я б радив придбати лише якщо ви розумієте, що користуєтесь самокатами хоча б 1 раз на два дні. Якщо ви плануєте користуватись самокатом раз на тиждень, сенсу від підписки не буде.

Моїм єдиним самокатним фаворитом являється Bolt, який має досить велику територію покриття та демократичні ціни для середніх-довгих поїздок. Зручна також оплата — я налаштував оплату через “Apple Pay” і можу обирати, з якої картки я хочу оплатити поїздку. Не треба вводити картки, поповнювати баланс, одним словом — зручно. Єдиний недолік Bolt — це бронювання самоката, на яке дається всього 3 хвилини за 50 грн (гроші звісно повертаються), проти 10 хв безкоштовного бронювання у BikeNow.

Автор: Олександр Мурін

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 02.06.2022
BikeNowBoltелектросамокатиКиївмобільністьстала мобільність

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти