Сьогодні в усьому світі експлуатується понад 7 мільйонів електромобілів (EV), порівняно з лише 20 тисячами, що були десять років тому. Це суттєва зміна, але, на думку групи дослідників Університету Торонто, цього буде недостатньо для вирішення глобальної кліматичної кризи.
“Багато людей думають, що масштабний перехід на електромобілі сам по собі вирішить наші кліматичні проблеми в секторі пасажирських транспортних засобів”, – говорить Олександр Мілованов, провідний автор нової статті, опублікованої нещодавно в журналі “Природні кліматичні зміни”.
“Я думаю, що краще поглянути на це таким чином: електромобілі потрібні, але самі по собі цього недостатньо”.
У всьому світі багато урядів вже роблять ставку на електромобілі. Наприклад, в Норвегії, де електромобілі вже складають половину продажів нових транспортних засобів, уряд заявив, що планує повністю виключити продажі нових автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння до 2025 року. Нідерланди прагнуть слідувати цьому прикладу до 2030 року, а Франція та Канада – за ними до 2040 року.
Мілованов та його керівники, професори Даніель Позен та Хізер Маклін є експертами з оцінки життєвого циклу – моделюють вплив технологічних змін на цілий ряд факторів навколишнього середовища.
Вони вирішили провести детальний аналіз того, що означатиме масштабний перехід на електромобілі з точки зору викидів та пов’язаних з ними наслідків. В якості тестового ринку вони обрали США, які поступаються лише Китаю за обсягами продажу легкових автомобілів.
“Ми вибрали США, тому що вони мають великі, важкі транспортні засоби, а також високу автомобілізацію та високий рівень поїздок на 1 людину”, – говорить Мілованов. “Існує також багато високоякісних даних, тому ми вважали, що це дасть нам найбільш чіткі відповіді”.
Команда побудувала комп’ютерні моделі, щоб підрахувати, скільки електромобілів знадобиться, щоб до 2100 року запобігти підвищенню середньої температури на планеті до рівня менш ніж на 2 градуси Цельсія.
“Ми створили методологію для перетворення цієї цілі на кількість вуглецю для пасажирських автомобілів США, а потім визначили, скільки електромобілів потрібно, щоб залишатися в межах цього числа”, – говорить Позен. “Це виявляється багато”.
На основі сценаріїв, змодельованих командою, США повинні мати близько 350 мільйонів електромобілів на дорогах до 2050 року, щоб досягти цільового скорочення викидів. Це приблизно до 90% загальної кількості транспортних засобів, які, за оцінками, будуть на той момент.
“Щоб поставити це на перспективу, треба розуміти, що зараз загальна частка електромобілів на дорогах у США становить близько 0,3%”, – говорить Мілованов.
“Це правда, що продажі швидко зростають, але навіть найоптимістичніші прогнози свідчать про те, що до 2050 року парк електромобілів в США буде становити лише близько 50% від усіх”.
Команда каже, що на додаток до бар’єрів споживчих уподобань щодо використання електромобілів існують і такі технологічні бар’єри, як напруга, яку ці транспортні засоби спричинять для енергетичної інфраструктури країни.
Згідно з документом, парк з 350 мільйонів електромобілів збільшить щорічні потреби в електроенергії на 1730 TWh, або приблизно на 41% від поточного рівня. Це вимагало б значних інвестицій в інфраструктуру та нові електростанції, деякі з яких майже напевно працювали б на викопному паливі.
Цей зсув може також вплинути на те, що називається кривою попиту – це те, як попит на електроенергію зростає та падає в різний час доби, – що зробить управління національною електричною мережею більш складним. Нарешті, існують технічні проблеми, пов’язані з постачанням таких важливих матеріалів, як літій, кобальт та марганець для батарей.
Група приходить до висновку, що досягти 90% рівня електромобілізації до 2050 року – це нереальний сценарій. Натомість те, що вони рекомендують, – це сукупність політик, включаючи переведення людей з індивідуального пасажирського транспорту на користь інших видів транспорту.
Сюди мають входити значні інвестиції в громадський транспорт: метро, приміські поїзди, автобуси – а також перепланування міст, щоб дозволити людям більшу кількість переміщень здійснювати в активних режимах, таких як велосипед або пішки. Вони також можуть включати такі стратегії, як дистанційна робота – зміна, яка вже була висвітлена пандемією COVID-19.
“Електромобілі насправді зменшують викиди, але вони не позбавляють нас від необхідності робити те, що ми вже знаємо, що нам потрібно робити”, – говорить Маклін. “Нам потрібно переглянути свою поведінку, планування наших міст і навіть аспекти нашої культури. Кожен повинен взяти на себе відповідальність за це”.
Джерело: https://phys.org/news/2020-09-electric-vehicles-wont-climate.amp
0 комментар(і/ів):