В іспанському місті Аліканте збудують “некругову розв’язку”. Чим вона особлива та інноваційна?

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт

Уявіть собі перехрестя, яке пішоходам і автомобілям не потрібно переходити,  — все знаходиться на одному рівні, без естакад і підземних переходів. Іспанське місто Аліканте планує побудувати його і називає це “некруговим перехрестям”, або навіть “помилковою кільцевою розв’язкою”.

У рамках процесу модернізації в бізнес-районі Las Atalayas буде розроблено унікальне дорожнє рішення. Проєкт, ймовірно, триватиме близько п’яти місяців, і введення в експлуатацію планується у 2023 році. Це також стане першим перехрестям нетипової кільцевої розв’язки у всій Іспанії.

Підвищення безпеки дорожнього руху, зменшення аварійності

У проєкті Аліканте є центральний острів, але немає кругового руху — автомобілі лише повертають на перпендикулярну вулицю. Таким чином потоки не перетинаються між собою.

Таке нововведення полегшить пішохідний рух на цій ділянці, створивши міжпросторовий організований пішохідний простір, а проїзд транспортних засобів буде зведено до одного перпендикулярного напрямку з кожного підходу, і пішоходи зможуть пройти через перехрестя, не звертаючи уваги на транспортний рух чи світлофори.

Радник з питань зайнятості та розвитку та голова Агенції місцевого розвитку Марі Кармен де Іспанія пояснила: “Це інноваційна, стійка дія, розроблена для людей, яку ми будемо розвивати в діловій зоні Las Atalayas, в межах її кваліфікації як передової комерційної сфери.

Нова концепція у відносинах між пішоходами та транспортними засобами, яка надає пріоритет мобільності людей перед транспортними засобами та яка покращує ландшафтний імідж та стійкість бізнес-району шляхом введення упорядкованого простору площею близько 700 квадратних метрів”.

Оскільки, згідно з проєктним рішенням немає конфліктних зон між транспортними засобами та транспортними засобами з пішоходами, ймовірність аварій різко знижується. 

Також за допомогою цього дизайну сподіваються створити простір для пішоходів, який сприятиме новим можливостям використання громадського простору, наприклад, розташування тераси закладів та відпочинкових зон.

Цікаво, на основі цього інноваційного проєкту розпочинається новий етап розвитку урбаністики? Чи прийдуть на зміну кільцевим розв’язкам “некругові перехрестя”?

Автор: Михайло Король

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 19.01.2023
Іспаніямобільність

1 комментар(і/ів):

  • Макс

    21.01.2023 о 12:01

    Та ж сама ідея — уже використовувалась в Аліканте, при чому у місці, що значно ближче до центру. При реконструкції площі Маніли (Plaza Manila) – колишнє кільце, на котре виходило 5 вулиць,при чому одна з вулиць вела в напрямку центру – переробили на пішохідний простір – зробивши одну з цих вулиць – при чому саме ту, що в напрямку центру веде – пішохідною на 1 прилеглий квартал до цього місця і відповідно колишній “острів” приєднався до цього кутка площі, а 4 інші вулиці (всі ведуть у нецентральних напрямках, тобто “нецікаві” для найпоширенішого напрямку поїздок у районі ) з’єднуються досить вузьким (по 1 смузі в кожен бік) двостороннім проїздом по краєчку, пропускної здатності вистачає бо через площу лишились лише місцеві або широтні поїздки машинами, а машинопотоки напрямку центр-околиця в будь-якому разі тепер оминають це місце.

    Відповіcти
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти