Assessment of the impact of construction objects on traffic

Assessment of the impact of construction objects on traffic

Будь-яка транспортна мережа характеризується певним набором параметрів, що відображають якість її обслуговування. Наприклад: середня швидкість (для індивідуального та громадського транспорту), середня затримка на 1 транспортний засіб (різниця у проходженні між порожньою та насиченою мережею у годину “пік”), середня кількість зупинок, кількість емісії шкідливих речовин, тощо.

Ці параметри виникають у рамках взаємодії між характеристиками ділянки вулично-дорожньої мережі: щільність, розрахункова швидкість, пропускна здатність, тощо, і транспортного попиту – тієї кількості і складу транспортного потоку, які намагаються проїхати визначеною мережею.

Як правило, у містах в рамках перерозподілу трафіку, з часом встановлюється певний паритет між транспортними попитом та пропозицією. Проте, поява нових обʼєктів тяжіння, що генерують і поглинають новий транспортний попит, такий паритет для окремої ділянки вулично-дорожньої мережі порушують.

До обʼєктів, що викликають генерацію і поглинання транспортного попиту можна віднести:
житлову забудову: від окремого будинку до цілого мікрорайона
житлову забудову: від окремого будинку до цілого мікрорайона
ринки, торговельні та торгівельно-розважальні центри (ТЦ та ТРЦ)
ринки, торговельні та торгівельно-розважальні центри (ТЦ та ТРЦ)
обʼєкти промисловості та логістики: від невеликого виробництва до розподільчого логістичного центру
обʼєкти промисловості та логістики: від невеликого виробництва до розподільчого логістичного центру
промислові парки
промислові парки
офісні центри
офісні центри
готелі
готелі
спортивні обʼєкти: стадіони, арени, тощо
спортивні обʼєкти: стадіони, арени, тощо
заклади культури та дозвілля: кінотеатри, театри, аквапарки, тощо
заклади культури та дозвілля: кінотеатри, театри, аквапарки, тощо

Кожен з перелічених обʼєктів, будучи розміщеним всередіни діючої транспортної системи, збалансованої за відношенням транспортного попиту до транспортної пропозиції, розбалансує її, оскільки викличе зміну (як правило, збільшення) транспортного попиту.

Це, якщо не підготувати відповідних контрзаходів, викличе ріст затримок, зменшення середньої швидкості та збільшення емісії шкідливих речовин.

Саме тому, у розвинених містах світу існує такий етап отримання дозвільної документації на будівництво, як Оцінка впливу на трафік (англ., Traffic Impact Assessment або просто TIA). На цьому етапі концептуально чи детально запроєктований обʼєкт моделюється на вулично-дорожній мережі, щоб оцінити який вплив його параметри будуть чинити на локальну транспортну систему.

Виконавши транспортне моделювання для Оцінки впливу на трафик від обʼєкту будівництва, можна буде або затвердити техніко-економічні показники обʼєкту, чи зкорегувати їх у частині збільшення або зменшення параметрів. Крім того, знаючи про можливі проблеми, що можуть виникнути від включення нового обʼєкту в мережу, можливо виробити контрзаходи по оптимізації ситуації: починаючи від переналаштування світлофорів, закінчуючи створенням нової транспортної інфраструктури.

Оцінка впливу на трафік – це важливий інструмент в руках міської влади по забезпеченню містян якісним транспортним обслуговуванням. Отримавши незалежну інформацію про прогнозований вплив обʼєкту на вулично-дорожню мережу та громадський транспорт, посадовці, відповідальні за транспортне планування, а також профільні депутати міської ради, під контролем громадських організацій, зможуть прийняти вивірене рішення про погодження, не погодження чи коригування проєкту з визначеними техніко-економічними показниками.

Для виконання оцінки впливу на трафік нашим фахівцям знадобиться:

  • характеристика вашого обʼєкту включно із техніко-економічними показниками;
  • оцінка вихідного стану транспортної системи, до якої підключається обʼєкт;
  • планувальні рішення, повʼязані із обʼєктом;
  • заміри інтенсивності і пасажиропотоків для калібрування базових моделей.

Щодо питання, які саме відхилення параметрів якості обслуговування транспортної системи у звʼязку із появою у ній нового обʼєкту вважати критичними – це питання до конкретних органів місцевого самоврядування. Ми з колегами вважаємо, що якщо який-небудь новий обʼєкт будівництва збільфує затримку для громадського транспорту на 10-15% в області свого впливу, в порівнянні з існуючою ситуацією, то будівництво такого обʼєкту в цьому місці і з цими техніко-економічними показниками має викликати великі сумніви зі сторони відповідальних за прийняття рішення осіб.

Аналогічне стосується і розміру обʼєктів, до яких доцільно застосовувати Оцінку впливу на трафік. Вочевидь, це відносний параметр і кожний орган місцевого самоврядування може приймати рішення про необхідність даного дослідження.

Крім того, девелопери, що займаються проєктуванням та будівництвом певних обʼєктів, без вказівки зі сторони відповідальних за дозволи органів місцевого самоврядування, зацікавлені в перевірці своїх обʼєктів на предмет задовільності майбутнього транспортного обслуговування, коли ще можна оцінити рішення і не допустити появи фатальних помилок.

З радістю констатуємо, що в містах України вже багато стейкхолдерів використовують Оцінку впливу на трафік для покращення якості проєктів своїх обʼєктів чи навіть для виправлення допущених помилок на більш пізніх стадіях. Втім, профілактика завжди набагато простіша за лікування.

Completed projects

We use cookies for analytics and to improve our site. You agree to our use of cookies by closing this message box or continuing to use our site. Please see our updated Privacy Policy to learn more.

Accept