Чи потрібні Києву човники Kyiv City Express?

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт

У понеділок, 15 березня, офіційно презентували оновлену електричку, яка буде курсувати у човниковому режимі від Бучі через Ірпінь та Коцюбинське до станції Святошин. Вона буде виконувати по 3 рейси у ранкову та вечірню години пік. Разом з іншими рейсами тетерівського напрямку інтервал для жителів передмість складатиме близько 20 хвилин. Це не надто часто, проте в Укрзалізниці обіцяють, що це лише початок великого проекту Kyiv City Express. 

Джерело фото: 44.ua

Та чи гарна ця новина? Для передмість – однозначно: для них будь-яке покращення сполучення з містом є позитивом, особливо у порівнянні з розбитими маршрутками, які втрачають час у заторах. Проте для Києва вигода від таких човників сумнівна: з одного боку, в електричку пересяде частина автомобілістів передмістя, але з іншого боку, значна частина пасажирів на Святошині пересядуть на метро, щоб дістатися робочих місць у центрі Києва. Це створює додаткове навантаження на червону гілку метро, яка й без того перевантажена і працює на межі своєї пропускної здатності.

Для Києва значно корисніші були б діаметральні маршрути, тобто такі, щоб, наприклад, електричка з Бучі йшла через діловий центр міста до Дарниці або навіть до Броварів чи Борисполя. По-перше, завдяки цьому пасажири передмість мали б безпересадковий шлях до робочих місць. По-друге, такі маршрути могли б використовувати і самі кияни для поїздок по місту. Таким чином, з’явилася б альтернативна транспортна система, яка могла б взяти певну частку пасажирів метро на себе.

Проте сьогодні мова про діаметри не йде, адже за компенсацію витрат на курсування човників Укрзалізниця домовляється з кожним населеним пунктом окремо. Відповідно Бучі або Вишневому немає жодного сенсу оплачувати поїздку електрички по території Києва. З їхнього боку достатньо оплатити курсування потягу до найближчого пересадочного вузла, як то Святошин для Бучі або Київ-Пасажирський для Вишневого. А Київ поки не виявляє бажання навіть налагодити належну роботу своєї міської електрички.

Але навіть такий сценарій – це чудово. Чому? Тому що за умови подальшого розвитку проекту та збільшення кількості рейсів човників гостро постане питання перевантаженості пересадочних вузлів. А ні Святошин, ні Вокзальна не мають значного надлишкового ресурсу. І це вже буде саме київська проблема, яку потрібно буде вирішувати, адже на кону стоятиме безпека десятків тисяч людей. Саме в цей момент має зародитися запит Києва на продовження човників до центру міста та далі на лівий берег. А цей запит є ключовим моментом для успішного розвитку Kyiv City Express.

На сьогоднішній день точаться дискусії щодо того, які інтервали технічно можливі для подібної системи у межах існуючої залізничної інфраструктури Києва. Але факт полягає в тому, що на сьогоднішній день передмістя створюють колосальний попит на червону та синю гілки київського метро, і він далі зростає. Відповідно, єдиним шляхом для подальшого успішного розвитку Києва та агломерації є створення швидкісної транспортної системи, яка забрала б цей попит на себе та розвантажила б транспортну систему міста. І не важливо, яким шляхом ми до цього прийдемо, але рано чи пізно час цієї ідеї настане.

Підготував: Лев Іванець

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 19.03.2021

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/up300079/pro-mobility.org/www/wp-content/themes/promobilnist/single.php on line 94

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти