Як зберегти довіру пасажирів до громадського транспорту

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт

Доволі часто пасажири стикаються з проблемами та збоями в роботі громадського транспорту. Дорожні роботи, перекриття доріг та аварії – це лише декілька з усіх причин затримок в роботі громадського транспорту. Серйозного удару по роботі громадського транспорту завдала пандемія COVID-19. Це призвело до змін поведінки користувачів. 

Через перехід багатьох компаній на дистанційну роботу багато працівників залишаються вдома і не користуються громадським транспортом. Крім того, багато людей віддають перевагу автомобілям через нездатність інших пасажирів зберігати соціальну дистанцію та дотримуватися інших санітарних норм. 

Більшість пасажирів можуть впоратись з короткочасними збоями в роботі громадського транспорту: вони просто змінюють свою поведінку, вибираючи маршрут або вид транспорту. Коли інфраструктура або послуги повертаються в нормальний стан, користувачі, як правило, повертаються до своїх первісних схем пересування.

Але якщо збої відбуваються занадто часто і перевізники не контролюють їх належним чином, довіра до громадського транспорту може знизитись. Тому необхідно пропонувати гнучкі послуги громадського транспорту, які легко адаптуються до змін.

Для того, щоб розуміти, що відбувається в Італії з громадським транспортом, консалтингова компанія PwC провела опитування. Воно показало, що понад 70% пасажирів вважають громадський транспорт менш безпечним через пандемію COVID-19. Тому не дивно що італійські перевізники повідомляють про скорочення кількості перевезених пасажирів на 50%.

Багато міст стурбовані тим, що ситуація в майбутньому буде погіршуватись, адже багато людей відмовляться від громадського транспорту на користь приватних автомобілів. Після періоду локдауну, коли викиди значно знизилися, різкий перехід великої частини населення на індивідуальний транспорт може привести до погіршення дорожнього руху і значного збільшення забруднення повітря.

Тому італійське місто Модена вже розпочало проект реорганізації громадського транспорту. Зокрема, міське агентство громадського транспорту (АМО) вирішило підготуватися належним чином до відкриття шкіл у вересні 2021 року, аби забезпечити різке збільшення потреби у користуванні громадським транспортом.

Для цього агентство вирішило розробити планування дорожнього руху, використовуючи програмне забезпечення PTV Visum. Проект включав оцінку завантаженості кожного маршруту громадського транспорту, а потім порівняння її зі зменшенням пропускної здатності. Таким чином, АТО змогло відповідним чином адаптувати свої послуги, зробивши їх ефективнішими. Особливу увагу приділили правилам соціальної дистанції.

Отже, щоб впоратися із збоями в роботі громадського транспорту всіх видів, містам необхідний ретельний і гнучкий процес планування. Все більш популярними стають більш стійкі види транспорту: мікромобільність, системи спільного використання і послуги за запитом. Це означає, що ці рішення необхідно погоджувати з традиційними видами громадського транспорту. 

Олександр Мурін спеціально для “Про мобільність”

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 26.08.2021
громадський транспорт

1 комментар(і/ів):

  • victorpolyanko

    26.08.2021 о 09:08

    Дякую за цікаву статтю! Зі свого боку можу сказати, що я активно користуюся київською міською електричкою вже 5 років, і помітив, що після карантинної перерви вона стала ходити краще. Раніше я не один раз стикався з порушенням графіка (одного разу простояв на платформі 2 години, бо один рейс скасували, а другий запізнився на годину). Але за останні два роки подібного не траплялося – я приходжу на станцію за 5 хвилин до відправлення, а електричка запізнюється щонайбільше на 2-3 хвилини, а зазвичай приїздить вчасно. Крім того, як і помітив автор статті, через пандемію зменшилася кількість пасажирів, тому в електричці тепер ще комфортніше стало – легко дотримуватися соціальної дистанції.
    І виправте, будь ласка, на початку п’ятого абзацу дублювання “щоб зрозуміти”)

    Відповіcти
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти