Висока швидкість руху не робить мешканців міста щасливими

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт

На так давно були опубліковані дані досліджень Віктора Кутюра з Каліфорнійського університету, який вирішив підрахувати середню швидкість машин в різних містах Америки. Виявилося, що в деяких міських агломераціях вона на 22% вище, ніж в більшості великих міст. А наприклад в Маямі на 12% нижче, ніж в інших містах аналогічного розміру. Ми звикли думати, що головне завдання транспортної системи в тому, щоб машини їздили якомога швидше. Логічно припустити, що люди, які живуть в більш «швидких» містах, повинні бути більш задоволені транспортною системою.

Щоб перевірити це припущення, ми озброїлися даними компанії Porch, яка займається аналізом ринку нерухомості і яка провела дослідження в найбільших міських агломераціях США, де попросила їх жителів оцінити рівень задоволеності місцевою транспортною системою за шкалою від 1 до 5 (п’ятірка означала максимальний рівень задоволення). Ми порівняли ці цифри з результатами дослідження Кутюра. Між цими двома дослідженнями є часовий проміжок: дані Porch зібрані в 2015 році, а дослідження швидкості проводилося в 2008 році. Однак цифр 2008 корелюють з результатами незалежного дослідження 2016 року про рівні пробок в різних містах. З цього можна зробити висновок, що з 2008 року ситуація якщо і змінилася, то несильно.

Нижче ви бачите таблицю, на якій показано співвідношення середньої швидкості (горизонтальна вісь) і рівня задоволеності (вертикальна вісь). Чим вище знаходиться місто, тим сильніше рівень задоволеності у його жителів. Чим правіше – тим вище в ньому швидкість автомобільного трафіку. Графік показує, що прямої залежності між швидкістю і задоволеністю немає, але якщо говорити про загальну тенденцію, то все якраз навпаки – високі швидкості не роблять людей більш задоволеними.

Speed

Нам здається, ми знаємо, чому так відбувається. Як правило, швидкості вище там, де низька щільність населення, а відстані між житлом і різними точками тяжіння на кшталт магазинів, шкіл і офісних центрів – більш значні, ніж в містах з високою щільністю. Якщо ви живете в такому місці, то виграш від високих швидкостей «з’їдається» довшими відстанями. Ще одне додаткове пояснення полягає в тому, що люди їздять на високій швидкості на спеціально пристосованих для цього дорогах – хайвеях, фрівеях і так далі, в той час як більш короткі і повільні поїздки проходять на міських вулицях.

Щоб перевірити цю гіпотезу, ми порівняли середню відстань, яку проїжджає одна людина протягом дня за даними Департаменту транспорту США (VMT) і середню швидкість в різних містах. Обидва набори даних датуються 2008 роком. На графіку середню відстань вказано на вертикальній шкалі, а середню швидкість на горизонтальній. Очевидно, існує зв’язок між швидкістю і відстанню – люди, які живуть в містах, де можна їздити швидко, їздять ще й далеко.

Щоб зв’язати ці два графіка, ми вирішили перевірити ще одне співвідношення і з’ясувати, як довжина поїздок впливає на сприйняття місцевої транспортної системи. Останній графік показує рівень задоволення (вертикальна шкала) і число проїжджаючих миль (горизонтальна шкала). Взаємозв’язок очевидний: чим більші відстані, які доводиться долати людям на регулярній основі, тим менше вони задоволені транспортною системою в своєму місті.

Нам здається, що цей графік дає серйозну поживу для роздумів людям, які займаються містами і транспортом. Замість того, щоб турбуватися про швидкості, які мало впливають на сприйняття людьми якості транспортної системи, варто було б поставити справу так, щоб люди проводили менше часу за кермом. Якщо ми зможемо це зробити, то станемо по-справжньому щасливими.

Джерело – http://cityobservatory.org/going-faster-doesnt-make-you-happier-you-just-drive-farther/

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 26.09.2017

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/up300079/pro-mobility.org/www/wp-content/themes/promobilnist/single.php on line 90

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти