“Безпека в кількості”

Поділитися:
ДослідженняДумкаІнноваціїІнструкціяСвіт

Leipzig Ciclovia

Чим більше людей їздить на велосипедах по міських вулицях, тим безпечніше стає поїздка для кожного з них. Цей феномен, який отримав назву «безпека в кількості» (safety in numbers), відкрив в 2003 році Пітер Джейкобс.

В 2016 році Національна асоціація транспортних інженерів США (NACTO) провела дослідження в семи американських містах, щоб зрозуміти, як запропоновані ними заходи щодо розвитку велосипедної інфраструктури відображаються на кількості поїздок і їх безпеці. Підсумки дослідження говорять про те, що Джейкобс був абсолютно правий.

Порахувавши протяжність велодоріжок, число велосипедистів, які загинули на дорозі або отримали серйозні травми, а також загальне число велопоїздок в Чикаго, Міннеаполісі, Нью-Йорку, Філадельфії, Портленді (Орегон), Сан-Франциско та Вашингтоні, зробили висновок, що ризик для кожного окремо взятого велосипедиста знижувався в міру того, як збільшувалася кількість поїздок.  У п’яти містах – Чикаго, Міннеаполісі, Нью-Йорку, Філадельфії і Портленді з 2007 по 2014 роки, скоротилося абсолютне число смертей і серйозних травм серед велосипедистів. У двох останніх містах число смертей і травм збільшилася, але динаміка зростання числа поїздок все одно виявилася вищою.

Screen-Shot-2016-07-22-at-1.29.19-PM

Всі містах, де проводилось дослідження зробили в останні роки істотні інвестиції в розвиток велоінфраструктури, в тому числі, в найбільш комфортний її різновид – виділені велодоріжки.

У разі, коли безпечну велоінфраструктуру доповнює добре спланована мережа велопрокату, число поїздок зростає особливо помітно, створюючи міцний політичний фундамент для подальшого розвитку мережі. Наприклад, в 2015 в Нью-Йорку зробили 10 мільйонів поїздок на велосипедах міського прокату Citi Bike, що зробило велосипедистів по-справжньому помітними на вулицях міста.

З 2010 – 2015 роки американці здійснили 62 мільйони поїздок на прокатних велосипедах, а аварій зі смертельними наслідками за весь цей час не було зафіксовано взагалі.

Сподіваємось що в недалекому майбутньому в містах України буде розвинута якісна, безпечна та добре спланована велоінфраструктура.

Джелело – http://usa.streetsblog.org/wp-content/uploads/sites/5/2016/07/NACTO_Equitable-Bike-Share-Means-Building-Better-Places-To-Ride.pdf

Сподобалось?

Підтримати
Опубліковано: 16.11.2017

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/up300079/pro-mobility.org/www/wp-content/themes/promobilnist/single.php on line 96

0 комментар(і/ів):

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми використовуємо файли cookie для аналітики та вдосконалення нашого сайту. Ви погоджуєтеся на використання наших файлів cookie, закриваючи це вікно повідомлення або продовжуючи використовувати наш сайт. Щоб дізнатися більше, перегляньте нашу оновлену Політику конфіденційності.

Прийняти