E-мобільність під час Covid-19

Оскільки обмеження пов’язані з Covid-19 починають пом’якшуватись, дані свідчать про те, що транспортні звички змінюються і можуть не повернутися до звичних моделей до коронавірусу.

Містяни уникають громадського транспорту на користь способів переміщень, що збільшують соціальне відстань, надаючи перевагу електричним транспортним засобам.

«Covid стане прискорювачем переходу до більш стійкої мобільності», – говорить Керстен Хайнеке, яка очолює Центр майбутньої мобільності McKinsey в Європі, підрозділ консалтингового управління McKinsey. «Ця ситуація. . . це шанс побудувати нове нормальне життя».

Дослідження, проведене компанією Lime, що займається прокатом електросамокатів, показало, що більш висока частка людей в містах, включаючи Берлін, Лондон і Сеул, говорять про те, що вони планують використовувати електросамокати частіше, ніж до появи вірусу.

Потенційне збільшення попиту на більш ізольовані види транспорту було відзначено в опитуванні McKinsey –  проведеному в червні в чотирьох Європейських країнах, США, Китаї та Японії. Дослідження показало, що більша частка людей буде користуватися автомобілями, велосипедами або засобами, такими як електросамокати та електровелосипеди, ніж до пандемії.

Ризик зараження був основною причиною вибору конкретного виду транспорту, а не швидкості чи вартості.

Піші прогулянки та їзда на велосипеді також розглядаються як життєздатні альтернативи громадському транспорту. У Лондоні попит на прокат велосипедів Santander’s – на прізвисько “Boris bikes”, в честь колишнього мера Лондона, а нині прем’єр-міністр Великобританії Бориса Джонсона – ніколи не був вищим.

Мережа доріг, велошляхів та тротуарів адаптуються в багатьох європейських містах, щоб допомогти людям, які приїжджають на роботу, зберігати соціальну дистанцію.

Великобританія оголосила про інвестиції у розмірі 2 млрд. фунтів стерлінгів для “нової ери велосипедних і пішохідних прогулянок”, що включає в себе ” тимчасові велосипедні доріжки” і розширення тротуарів. Використання орендованих електросамокатів на дорогах загального користування щойно було легалізовано після того, як були проведені швидкі випробування.

Хоча велосипедна та дружня для пішоходів мережа може виявитись успішним кейсом, про те багато людей працюють з дому, нова інфраструктура може опинитися під тиском, коли трафік збільшиться.

Незважаючи на ці занепокоєння, деякі дослідники вважають, що ситуація не повернуться в колишнє русло, до появи вірусу. «Ця тенденція буде продовжуватися», – говорить пан Хайнеке. «Міста будуть збільшувати свої інвестиції в велодоріжки…, це матиме ефект для електросамокатів, оскільки для їх використання буде більше інфраструктури.”

«Цей момент, коли з наших вулиць прибрали автомобілі, і люди насолоджуються ходьбою та поїздками на велосипеді… може бути трансформаційним», – каже Кальвін Тігпен, директор політичних досліджень компанії Lime. «Це могло б допомогти започаткувати перехід до довгострокового впровадження мікромобільності».

Джерело – https://www.ft.com/content/5559f016-1f9f-4fab-9020-71e69c6debc3

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s